24.11.2016

Toimus selle aasta viimane laste ja perede ümarlaua koosolek

Tänavuaastasel viimasel laste ja perede heaolu ümarlaua koosolekul räägiti vanemlusprogrammist „Imelised aastad“, kuulati ettekannet raske ja sügava puudega lastele tugiteenuste pakkumisest Tallinnas ja toimus arutelu Tallinna Lastekodu väikelaste turvakoduga seotud teemade üle, kaasa arvatud laste tervisega seotud teemadel.

Tallinna abilinnapea Merike Martinson ütles, et laste ja perede ümarlauakoosolekud on olnud koht, kus arutletakse laste ja peredega seotud spetsiifiliste probleemide üle, kus antakse ja saadakse infot selle eluala kõige põletavamate probleemide kohta. Esinema kutsutakse spetsialiste nii ministeeriumidest kui ka sihtasutustest. Kuulajateks on linna ja linnaosade laste- ja noorsootöötajad, kes saavad siit esmaallikast informatsiooni, saavad küsida ja samas rääkida ka probleemidest. „Tallinna sotsiaal- ja tervishoiu ala juhtidele on need kohtumised hindamatud, sest siit saab teavet, mis tegelikult toimub ja mida linna poolt oleks tarvis muuta ja millele tähelepanu pöörata“, sõnas Martinson.

Tänavusel viimasel ümarlaua koosolekul Tallinna linnavalitsuse Roosikrantsi residentsis rääkis Tervise Arengu InstituutTervise edendamise osakonna ekspert Ly Kasvandik tõenduspõhise vanemlusprogrammi „Imelised aastad" pilootprojekti tulemustest.

Tallinna Perekeskuse puudega laste tugiteenuste projektijuht Piret Konsap andis ülevaate ESF projekti raames raske ja sügava puudega lastele tugiteenuste pakkumisest Tallinnas.

 

Tallinna Lastekodu juhataja Leena Masing rääkis Tallinna Lastekodu väikelaste turvakoduga seotud teemadest. Tallinna Lastekoduga seotud  teemaarutelul osales ka Tallinna Lastehaigla Pediaatriakliiniku juht Maila Raidmäe.

 

Üleskerkinud probleemidele lahenduste leidmised jätkuvad tuleval aastal toimuvatel ümarlaua nõupidamistel.