27.04.2018

Tondimõisa park sai korda

27. heakorrakuu avatalgud peeti täna Kristiines Tondimõisa pargis (endine Dunteni park). Traditsiooniliselt osalesid avatalgute koristustöödel nii linnaosavalitsuse töötajad, linna juhid ja -ametnikud kui ümbruskonna elanikud.

Tehtud töödeks oli okste ja lõigatud puude kokku korjamine, puulehtede riisumine, laste mänguväljakute korrastamine, sealhulgas mänguväljakute liiva sõelumine ja uue liiva lisamine.

„On saanud tavaks, et nii linnavalitsuse kui linnaasutuste töötajad osalevad heakorrakuu avatalgutel. Olime eeskujuks ja tegime pargi korda ja nii pääsesime mõneks tunniks ka kontoris istumisest!“ ütles abilinnapea Izmailova.

Avatalgud korraldas Kristiine linnaosa valitsus koostöös Tallinna Keskkonnaametiga. Linnaosavanem Jaanus Riibe tänas kõiki osalejaid ja märkis, et linna heakord sõltub meist igaühe panusest ja heakorratöödega tuleb jätkata.

Tondimõisa pargi pindala on 4,6 ha. Park on endise Dunteni suvemõisa osa. 1995.aastal võssa kasvanud ala korrastati ja sellest sai park, mis on tuntud oma pärna- ja hobukastanialleega. Sinna on istutatud hariliku vahtra vormid, toompihlakad ja okaspuudest hall nulg ja serbia kuusk. Parki on rajatud mänguväljakud lastele ja koerte jalutusväljak.

Heakorrakuu kampaaniat koordineerib Tallinna Keskkonnaamet. Tallinnas hakati ametlikult korraldama kevadisi heakorrakuid 1991. aastal. Heakorrakuu tunnuslause on „Lööme linna läikima!“.

Täpsemat teavet heakorrakuu tegevuste kohta leiab veebiaadressilt www.tallinn.ee/heakorrakuu ja vene keeles: http://www.tallinn.ee/rus/heakorrakuu/