15.05.2017

Tondiraba kergliiklustee avatakse täna rulluisutajate võidusõiduga

Esmaspäeval, 15. mail kell 14 avatakse Tondiraba jäähalli autoparklas (Varraku tn 14a) vastvalminud Tondiraba kergliiklustee.

Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Tondiraba kergliiklustee rajatud rahvusvahelistele nõuetele vastavaks, mis võimaldab tulevikus korraldada ka rahvusvahelisi spordiüritusi. „Loobume sel korral traditsioonilisest lindi lõikamisest ja avame uue raja rulluisutajate võidusõiduga. Sportlane, kes esimesena finišilindist läbi sõidab, avab ühtlasi ka uue raja,“ sõnas Kõlvart.

Tondiraba asfalteeritud kergliiklustee pikkuseks on 1700 meetrit, laiuseks 5 meetrit ja tee siseservas on kahe meetri laiune suusa- ja jooksurada koos LED-valgustusega.  Kergliiklustee rajamise projekti koostas Reaalprojekt OÜ. Tööde lepinguline maksumus oli 200 000 eurot ning töid teostas Viaston Infra OÜ.

Kergliiklustee avamisel Tondiraba jäähalli autoparklas (Varraku tn 14a) osalevad abilinnapea Mihhail Kõlvart, Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva, Tallinna Kommunaalameti, spordi- ja noorsooameti ning ehitajate esindajad.