15.05.2017

Tondiraba kergliiklustee kulgeb ümber tulevase golfiväljaku

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva, Tallinna Kommunaalameti, spordi- ja noorsooameti ning ehitajate esindajad avasid 15. mail Tondiraba 1,7 km pikkuse ringikujulise kergliiklustee, mis kulgeb ümber tulevase golfiväljaku.

 

 Mihhail  Kõlvarti sõnul pakub kergliiklustee on palju erinevaid võimalusi liikumisharrastusteks kui ka tõsisemaks treenimiseks. „ Tondiraba kergliiklustee on teine etapp rajatavast Tondiraba spordikvartalist. Esimene etapp oli jäähall, teine kergliiklustee ja järgmiste etappidega on plaan edasi minna juba sel aastal, kui hakatakse rajama golfiväljakut ning kehtestatakse detailplaneering 50 m pikkuse 10-ne rajaga ujula ehitamiseks.“

Tondiraba asfalteeritud kergliiklustee pikkuseks on 1700 meetrit, laiuseks 5 meetrit ja tee siseservas on kahe meetri-laiune suusa- ja jooksurada koos LED-valgustusega.  Kergliiklustee rajamise projekti koostas Reaalprojekt OÜ. Tööde lepinguline maksumus oli 1,38  miljonit eurot ning töid teostas Viaston Infra OÜ.

Tondiraba spordikompleksi projekti tellija on TSNA. Tondiraba kergliiklustee projekti tellija on Tallinna Kommunaalamet ja golfiväljaku eest seisab Eesti Golfiliit.