03.09.2021

Tondiraba pargi turvalisuse tõstmiseks rakendatakse lisameetmeid

Alates tänasest on Tondiraba pargi külastajatele abiks lisaks pargivahtidele ja munitsipaalpolitseile täiendavalt turvafirma lisajõud ning külastatavuse tipptundidel ka meedikud. Nädala eest avatud pargi külastatavus on tõusuteel ning nii väikeste kui ka suurte pargis aktiivselt aega veetvate külastajate turvalisuse suurendamiseks otsustas linnvalitsus täiendada pargis abiks olevat abijõudu.

„Kuna Tondiraba park on osutunud ülipopulaarseks ajaveetmise kohaks, külastajate arv püsib tõusuteel ja atraktsioone kasutab suur hulk inimesi palju, oleme otsustanud rakendada lisameetmeid pargi turvalisuse tõstmiseks. Selleks, et pargis veedetud aeg oleks meeldiv ja turvaline, on lisaks pargivahile ja munitsipaalpolitsei töötajatele tänasest pargis täiendavalt turvafirma lisajõud ning pargi külastamise tippaegadel kiirabi meedikud. Edaspidi hakkavad pargis noortele tegevust pakkuma ka  noorsootöötajad,“ ütles abilinnapea Kalle Klandorf.

Turvalisuse tagamiseks on Tondiraba pargis videovalve. Pargialal hoiavad regulaarselt silma peal Tallinna Munitsipaalpolitsei ametnikud Elektritõukeratastel liikuvatel pargivahtidel on vajadusel võimalus kiiresti kutsuda kohale G4S turvapatrull. Tallinna Haridusameti noorsootöö osakond koostöös Lasnamäe linnaosavalitsusega kavandab parki mobiilsete noorsootöötajate abijõud. Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti poolt pakutakse välja tunniplaan, mille alusel saab treener rula ja tõukerattaga liiklemiseks mõeldud alal noori juhendada ja ning ohutu liiklemise reegleid meenutada.

„Tondiraba pargi näol on tegemist pealinna suurima puhkealaga, kus leiab endale tegevust igaüks. Seal leidub erinevaid mängu- ja spordiväljakuid, jalgrattateid, jalutusradasid, puutumata loodust ja palju muud. See tähendab, et samal alal on erinevas vanuses ja erinevate huvidega inimesi. Seetõttu palume üksteisega arvestada ning endast nõrgematesse suhtuda abivalmilt ja hoolivalt. Lapsevanematel palume hoida aktiivselt tegutsevatel lastel silm peal ja trikisõitjatel palume turvalisuse huvides kiivrit kanda,“ lisas Klandorf.

Uudise rubriigid: