13.09.2021

Tondiraba pargis saab osaleda tasuta treeningutel ja ekskursioonidel

Äsja avatud Tondiraba pargis saavad kõik huvilised septembris ja oktoobris osaleda tasuta treeningutel. Reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti viivad ekstreemspordi kogukonna Keerdtrepp instruktorid läbi tõukeratta, rula ja BMX park style treeningud. Pühapäeviti annab kulturist Ott Kiivikas praktilist nõu trenažööride kasutamiseks.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on spordi ja aktiivse elustiili juurde jõudmisel oluline roll täita kodulähedastel liikumispaikadel. „Toetamaks linlaste soovi veeta aktiivset vaba aega turvalises keskkonnas on linn igal aastal rajanud uusi liikumispaiku,“ ütles Belobrovtsev ja lisas: „Võimaluste loomise kõrval on aina enam päevakorral ka inimeste spordi- ja liikumisharrastuse alase teadlikkuse tõstmine ning just selle eesmärgi nimel on alustatud juhendatud treeningute korraldamisega. Kutsun kõiki huvilisi kaasa lööma.“

„Tondiraba park on koht, mis pakub väga erinevaid vaba aja veetmise võimalusi ning kus kõrvuti on nii uudsed spordirajatised, kui ka unikaalne loodusala. Loodan, et paljud kohalikud noored kasutavad võimalust ja saavad osa pakutavatest treeningutest, et oma oskusi lihvida ja harrastada ekstreemsporti turvaliselt,“ lisas Lasnamäe Linnaosa Valitsuse vanem Vladimir Svet.

Keerdtrepp kogukonna eestvedaja Mikael Parmani sõnul on vägev, et Tallinn on taas saanud juurde ühe ägeda koha kus ekstreemspordialadega tegeleda. „Uued võimalused toovad kindlasti juurde ka uusi huvilisi, mille üle on ainult hea meel,“ sõnas Parman. „Ekstreemsport ei ole pelgalt aktiivne ajaveetmise viis. See on elustiil mille on oma kultuur. Järgmistel nädalalõppudel on meie instruktorid Tondiraba pargis, et juhendada algajaid ja õpetada uusi trikke ka edasijõudnutele.“

Parman tuletas meelde, et ohutusreegleid eirates võib ekstreemsport olla ka ohtlik: „Seda silmas pidades käiakse kõigi osalejatega üle skate-parkide käitumisreeglid ja turvavarustuse kasutamise põhimõtted. Kõigilt osalejatelt nõuame kiivri kandmist, sest tegija kannab kiivrit.“  

Ajakava

Ratta- ja rulatreeningute ajakava 10. septembrist 31. oktoobrini

  • Reedeti kell 16-17.30 – tõukeratas street style sõitmine
  • Laupäeviti kell 14-15.30 – pumptrack töötuba
  • Pühapäeviti kell 14-15.30 – tõukeratas/rula/BMX park style sõitmine

NB! Vihmase ilma korral treeningut ei toimu.
 

Trenažööride kasutusõpetus Ott Kiivikaga 19. septembrist 31. oktoobrini: pühapäeviti kell 14-15.30. Trennid toimuvad korvpalliväljaku kõrval asuvas jõuvälilinnakus. NB! 10. oktoobril treeningut ei toimu. 

Lisaks treeningutele toimub sel nädalavahetusel Tondiraba pargis kaks jalutuskäiku, mille käigus üks pargi maastikuarhitektidest Merle Karro-Kalberg ja Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet tutvustavad parki ja räägivad selle unikaalsusest.

Jalutuskäigud toimuvad reedel, 17. septembril algusega kl 17 ja laupäeval, 18. septembril algusega kl 12. Mõlemad jalutuskäigud toimuvad korraga eesti ja vene keeles ning eelregistreerimine pole vajalik. Kogunemiskoht on pargi sissepääsul, Tondiraba Jäähalli parkla kõrval. 

Tondiraba pargis toimuvaid tegevusi korraldavad Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet koostöös Tallinna Lasnamäe Linnaosavalitsusega ja Tallinna Haridusameti noorsootöö osakonna mobiilsete noorsootöötajatega. 

Lisainfo

Aivo Normak
Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti juhataja asetäitja
Tel: 5147775

  

Uudise rubriigid: