06.04.2018

Tõnis Mölder: kõik ei teeni asekantsleri palka

Rahandusministeeriumi asekantsler Dmitri Jegorov ei saa paraku endiselt aru, miks tulevane pensionireform on vajalik ning miks eakaid inimesi tuleb rohkem väärtustada ja toetada, tõdes Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder.

„Neljapäeval valitsuse poolt heaks kiidetud pensionireform on kahtlemata samm õiges suunas. Sotsiaalse ebavõrdsuse ja vaesuse vähenemine peab olema üks riigi eesmärkidest. Keskmine vanaduspension oli 2017. aasta IV kvartalis 409 eurot, jäädes samal ajal suhtelise vaesuse piirist 60-70 eurot alla poole, mis näitab selgelt, et tänane pensionisüsteem ei ole jätkusuutlik,“ selgitas Mölder.

Abilinnapea sõnul on tabu, et reformierakondlased vaatavad riigile olulistele küsimustele vastu ainult enda künka otsast. „On selge, et senise süsteemiga jätkates seisame varsti silmitsi juba kordades suuremate sotsiaalprobleemidega. Staažiosa peab tulevikus muutuma pensioni suuruses olulisemaks, tuletan siinkohal kriitikutele ka meelde, et kõik inimesed ei teeni asekantsleri palka,“ ütles Mölder.

Mölder selgitas, et on igati loomulik, et inimeste töötatud aasta peab võrduma ühe staažiaastaga. „Kas asekantsleri arvates teevad madalama sissetulekutega inimesed vähem tööd ja ei näe vaeva terve aasta vältel? Selline ebavõrdne kohtlemine peab lõppema ning kuna seos palga suurusega säilib teise ja kolmanda samba kaudu, siis on uus pensionireform igati vajalik, võrdsem ja paindlikum,“ sõnas Mölder.

Ta lisas, et abivajajaid tuleb aidata ning selleks, et meie majandus saaks olla jätkusuutlik, peame hakkama panustama rohkem inimestesse, kes kõige rohkem abi vajavad.