07.01.2021

Tööandjad saavad sellest aastast toetust töötajate digioskuste arendamiseks

Aina suureneva digitaliseerumise tõttu on tänapäeval raske leida töökohta, kus digilahendusi veel aktiivselt ei kasutata. Kui tööandja märkab, et tema töötajad on digimaailmas hätta jäänud, saab ta uuest aastast alates taotleda töötukassast koolitustoetust oma töötajate informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) alaste oskuste arendamiseks.

Töötukassa oskuste arendamise ja karjääriteenuste osakonna juhataja Karin Andre sõnul on eestlaste IKT-oskuste taset üldistada keeruline. Sellegipoolest on umbes 51 000 tööotsija tagasiside põhjal selge, et poolel on digioskused kesktasemel, 31% algtasemel, 6% puudulikud ning 2% eksperdi tasemel.

„Madalama digioskuste tasemega inimesed sageli ei näegi vajadust midagi juurde õppida, kuna senine kokkupuude digilahendustega on olnud napp või siis hinnatakse oma oskusi igapäevaeluga toimetulekuks piisavaks,“ tutvustab Andre. Eriolukorraga seotud piirangud näitasid aga, et väheste digioskustega jäädakse hätta ning seoses IT-sektori populaarsemaks muutumisega on tööotsijate seas huvi IT-oskuste omandamise vastu suurenenud. 

Loe edasi Geenius.ee lehelt.

Uudise rubriigid: