07.04.2017

Toompea nõlvale tuleb kolm heateopinki

Tallinna Kesklinna vanem Taavi Pukk ja Lions Clubs International’i president Robert E. Corlew avavad esmaspäeval Hirvepargi servas kolm heateopinki.

Admiral Johan Pitka mälestussamba juures Toompea ja Wismari tänava nurgal algab 10. aprillil kell 13 pidulik tseremoonia, mille käigus paigaldatakse kolm nimelist heateopinki. Kuna rahvusvaheline lionsliikumine tähistab tänavu oma sajandat juubelit, siis paigaldatakse selle märkimiseks üle Eesti kokku sada niisugust pinki.

„Eesti on tänu lionsliikumisele ja sellega lahutamatult kaasaskäiva heategevuse kaudu palju võitnud,“ tunnustab Kesklinna vanem Taavi Pukk. „Heategevus on mõtteviis, mis iseloomustab üldiselt heaoluühiskonda. Selle poole ongi Eesti pikkade sammudega liikunud. Lastega seotud abiprojektid, mida lionsklubid veavad, on eriti tänuväärsed.“

Toompea nõlvale tulevast kolmest pingist kaks tähistatakse Tallinna vanalinna lionsklubi kui pinkide paigaldaja sildiga. Kolmas pink hakkab kandma Eesti lionsliikumise ühe eestvedaja Matti Klaari nimesilti. Tseremoonial kõnelevad Tallinna Kesklinna vanem Taavi Pukk, lionsklubide maalimapresident Robert E. Corlew, Eesti lionspiirkonna kuberner Raivo Kokser, Matti Klaari lesk Liis Klaar jt.

Et admiral Pitkale püstitatud mälestusmärgi juurde tekiks õdus istumisala, korraldas Kesklinna valitsus piirkonna ümberkujundamise. Sobiva lahenduse projekteerisid koostöös kompleksi algse arhitektuurse lahenduse autori arhitekt Mart Kadarikuga linnaosa aednik Kadri Järv ja linnakeskkonna osakonna haljastuse peaspetsialist Mart Mets. Istumisala ümberkujundamise ja korrastamise maksumuseks kujunes kokku 4000 eurot.

 „Kindlasti on Tallinna kesklinna elanikud ja külalised tänulikud ühe täiendava puhkevõimaluse eest – ja seda niisuguses väärikas naabruses nagu admiral Pitka monument,“ märkis Taavi Pukk. „Suur tänu lionsklubile toreda kingituse eest ja edu neile järgmiseks sajandiks!“

Rahvusvaheline organisatsioon Lions Clubs International on esindatud ligi 200 riigis ja ühendab umbes 1,4 miljonit liiget. Oma tegutsemise saja aasta jooksul on lion’id tuntust võitnud abivajajate toetamisega. Organisatsiooni president Robert E. Corlew kohtub külaskäigul Eestisse ka Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja Tallinna linnavalitsuse liikmetega.