14.12.2020

Tormilaidude rühma lapsed avastasid Lahemaa rahvusparki

Reedel, 11. detsembril, käisid Tallinna Kihnu Lasteaia Tormilaidude rühma lapsed ja õpetajad matkal Lahemaa rahvuspargis.

Bussisõit algas kohe pärast hommikusööki ning lapsed olid eesootavast matkast juba varakult põnevil. Kohale jõudnud, ootas meid ees giid, kes andis teada, et Lahemaa on Eesti vanim ja suurim rahvuspark, mis asutati ligi viiskümmend aastat tagasi, et hoida ja säilitada looduslikku kultuuripärandit.

Giidi juhendamisel avastati Lahemaa ürgorge, Pärlijõge, allikaid, mööduti vanaaegsest saunamajast ja nn keldrist. Lapsed  said teada, et sealsetel niitudel elab kaitsealune liblikas mustlaik-apollo ja Pärlijões haruldane ning ohustatud ebapärlikarp. Parajat väljakutset pakkusid nii järskudest küngastest ülesronimine ja laskumine kui ka palksildade ning purde ületamine. Metsas kuulati  loodushääli, tutvuti mustika- ja pohlataimedega ning märgati puul põdrajälgi. Seiklusliku rännaku lõpus said lapsed maitsta lõkketulel valminud tervislikku mündi-nurmenukuteed ning kinnitada keha kaasavõetud toidumoonaga. Lõkkeplatsil istusid lapsed erinevatel loomanahkadel, mille äratundmisel sai end proovile panna  (nt põhjapõdra-, metssea-, põdra-, hülge- ja mägranahad).

Täname toredaid giide põneva ja vahva matka eest.

Tormilaidude rühma õpetaja Birgit