25.08.2017

Tornide väljakul toimus lillefestivali lõpetamine

Tornide väljaku pargis toimus täna õhtul Tallinna rahvusvahelise lillefestivali üheksanda hooaja pidulik lõpetamine, kus avalikustati parimad teemaaiad, rahva lemmikuks valitud aed ja kuuluti välja järgmise aasta teemad.

Teemaaedadest  valis žürii parimateks kategoorias „Pereaed“  Läti Vabariigi pealinna Riia aednike töö ja kategoorias „Ühevärviline aed“ Protective  Coatings  Contractor OÜ võistlustöö.  Rahva lemmikuks valiti Hiiumaa Ametikooli kujundatud aed.

„Mul on suur rõõm seista lillefestivali hilissuvises õiteilus, et panna lõpp-punkt taas ühele suurepärasele inimese ning looduse koostöös valminud meistriteosele,“ ütles Tallinna  abilinnapea Kalle Klandorf  piduliku lõpuürituse sissejuhatavas  pöördumises. „Kuna järgmise, 2018.  aasta märksõnad  on Eesti Vabariik 100, Kadrioru park 300  ja  Lillefestival 10,  loodan, et meie parimad  maastikukujundajad ja disainerid mõtlevad juba täna, kuidas kaunistada lilleehetesse kõik meie juubilarid.“

Kadrioru pargi juhataja Ain Järve tänas kõiki suurepäraseid kunstaednikke, kes üheksa aasta jooksul on Tallinna lillefestivalist osa võtnud. Üheksa aastat on pakutud silmailu ja rahulikku pargikeskkonda Tallinna linlastele ja linnakülalistele. Aastate jooksul on Festivalil esinenud üle 50-ne artisti, erinevaid teemaaedu on rajatud 247 ja neid aedu on rajatud 18-nel teemal.   
Piduliku osa lõpetamiseks  kuulutas Ain Järve välja järgmisel, 2018. aastal toimuva Tallinna kümnenda rahvusvahelise lillenäituse  teemad, mis on „Õnnesoov  lillede keeles“ ja „Ajaloo peegeldus aias“.

   

Lisainfot leiab leheküljelt www.kadriorupark.ee