28.04.2021

Tõukeratta päev

28 Aprill toimus Sõbrakese Lasteaias tõukeratta päev osalesid kõik lasteaia rühmad.

Miks just tõukeratas? Kuna lasteaial ei ole piisavalt ruumi suurel hulgal jalgrataste turvaliseks hoiustamiseks ei toas ega õuealal, langeski valik just tõukerattale. Tõukeratas on kaalult kerge, seda on võimalik väga väikeseks kokku pakkida ning hoiustada, lisaks on iga laps suuteline oma ratast ise toast õue ja õuest tuppa transportima. 
Tõukerattal on veel mitmeid positiivseid eeliseid: tõukerattaga sõitmise suudab laps kiirelt ära õppida, tõukerattasõidul on kõik kehaosad võrdselt kaasatud – lisaks jalalihastele töötavad ka kõhu- ja seljalihased. Kuna kõik kehaosad on aktiivselt koormatud sobib tõukerattaga sõita ka külmemate ilmadega. Tõukerattaga sõites kulub energiat rohkem kui jalgrattasõidul, kuid pisut vähem kui joostes. Tõukeratta sõit arendab lapse tasakaalu tunnetust ja koordinatsiooni. Kokkupõrke vältimiseks või hoo maha võtmiseks saab laps lihtsalt tõukerattalt maha astuda. 

Tõukeratta päeval sai laps harjutada juhi rollis olemist. Lapsed harjutasid piki vahe hoidmist, möödasõidu sooritamist, otsustamist, vastutamist, kiirendamist, pidurdamist ja vigursõitu torbikute vahel. Lapsed teadsid, et nii nagu iga teise rattaga, peab ka tõukerattaga sõites kandma turvakiivrit.
Oli vahva päev!