30.11.2018

Traditsiooniline karjäärinädal Tallinna Tehnikagümnaasiumis

19.-23. novembril 2018 oli Tallinna Tehnikagümnaasiumis (TTG) traditsiooniline karjäärinädal.

Tegevused ja õppekäigud 9.-12. klassidele on ajaga välja kujunenud.

9. klassid käisid 23. novembril õppekäigul Tallinna Tööstushariduskeskuses, kus neile tutvustati praktiliste töötubade abiga, mida saab selles koolis õppida. Saadi teada, mida oodatakse autotehnikult, logistikult, müüjalt/klienditeenindajalt, assistendilt ja sisekujundajalt, IT ning mehhatroonika valdkonnas töötajailt.

10. klassidele kutsutakse külaline kooli. Sel aastal kuulasid noored 21.11, kolmapäeval MagneticMRO esindajaid, kes rääkisid oma firmast, mis tegeleb lennumasinate remondiga. Juttu oli karjäärivõimalustest firmas ja edasiõppimisest Eesti Lennuakadeemias.

11. klassid käisid 19. novembril õppekäigul Tallinna Tehnikakõrgkoolis, kus kahe tunni jooksul tutvustati maja ning erinevaid erialasid.

12. klassidel oli 23. novembril külas kaks vilistlast. Tavaliselt on meil traditsiooniks õppekäik TalTech’i (endine TTÜ), kuid seoses TalTech’i ja TTG 30-aastase koostööleppe tähistamisega oli see tegevus juba varem ära. Seega rääkis Merilin Anijärv (vilistlane aastast 2017) koos kaaskadetiga õppimisest Sisekaitseakadeemias ning Timo Tsefels (vilistlane aastast 1998) teede ehitusest projekti „Insenerid tagasi kooli“ raames.

 

Ave Teder, Tallinna Tehnikagümnaasiumi arendusjuht

Uudise rubriigid: