01.04.2015

Trammi Moonika liinilesaatmisel viibis tuntud telesaatejuht Jeremy Clarkson

Trammi Moonika pidulikku liinilesaatmist jälgis rahva hulgas ka seekord tagasihoidlikuks jääda soovinud tuntud telesaatejuht Jeremy Clarkson.

Ajakirjaniku küsimusele, et mis tõi hiljuti töötuks jäänud populaarse telesaate Top Gear saatejuhi Tallinna, ütles Jeremy: „Olin ammu kuulnud Tallinna tasuta ühistranspordist. Meie meeskonna  tööplaanides oli kavas tulla sügisel Tallinna tasuta ühistransporti meie meetoditega testima, kuid asjaolud muutusid. Tekkis vaba aega  ja nüüd olengi Tallinnas. Ja kui nüüd uus tramm liinile lasti, siis soovisin seda oma silmaga näha, sest sellise rööpmevahega trammid on vaid Tallinnas. Tahtsin oma tagumikuga proovida, kas ikka vastab tõele, et see on sama mugav, nagu sõidaks Audiga.“

Proovisõidu tulemusi kokku võttes ütles Clarkson: „Ma arvan, et võiksin nüüd mööda maailma käima ja Tallinna tasuta ühistransporti propageerima hakata. Teil pole midagi häbeneda - uued trammid on mugavad, puhtad, turvalised, täiesti võrreldavad luksusklassi autodega. Me käisime ka vanu tramme proovimas, no need on nagu 70-ndate aastate Moskvitšid. Neid oleme me oma saadetes testinud ja need erilist usaldust ei äratanud.“

„Mulle anti vihjeid, et võiksin edaspidi tulla oma saadet tegema Tallinna Televisiooni, mis pole sugugi võimatu,“ ütles Clarkson oma tulevikust rääkides.

„Kui ma saaksin Eestist oma partneriks Hammondi asemele näiteks Venno Loosaare ja May asemele Super Hot Cosmos Blues Bandi laulja Janno Reimi oleksid saatejuhid olemas. Stigi leidmine on kõige lihtsam, teil on ju olemas eurolaulik Stig Rästa, kellele soovin edu vana mersu roolis Eurovisiooni võitmiseks,“ lõpetas Clarkson intervjuu, soovides Tallinnas viibimise ajaks jääda anonüümseks ja märkamatuks.