24.05.2021

Transpordiameti diplomid ning oluline silt Tallinna Lotte Lasteaias

Täna 24.05.2021 oli 5-6 ja 6-7.aastastel lastel Tallinna Lotte Lasteaias Liiklusvankri projekti raames viimane rattapäev ning saime jagada Transpordiameti poolt saadetud vahvaid diplomeid.

Lapsed on omandanud põhiteadmised kiivrite ja rataste ohutusest ja liiklusmärkide vajalikkusest. Nähtud katsed ning harjutatud ringliiklust, slaalom- ning vigursõitu, selle kõigega kujundame liikluses oma käitumise hoiakuid.

Jagame teiega ka laste toredaid ütlemisi: Üks tüdruk hüüdis täna slaalomsõitu tehes, et oi kuidas mulle meeldib see sõit, täna on ikka kõige huvitavam rada! Lapsed seisavad valgusfoori taga ja ootavad rohelist tuld, kui mõni tüdruk või poiss järjekorras hüüab, et minge juba - minu ema/isa sõidab küll juba kollase tulega. Üks kiire poiss hüüab rattaga sõites, et tahaksin sõita ikka nii kiiresti, et lausa tossu haisu tuleks.

Aga meil ei ole rattapäeval oluline niivõrd kiirus, vaid just tähelepanelikkus ning oskus sõita vaikselt ning üksteise taga. Samuti alustada sõitu ainult rohelise tulega ning positiivseid emotsioone soovime lastele pakkuda iga kord. Nendega jätkame kindlasti ka uuel hooajal kui alustame taas septembris rattapäevadega. Sügisel osalevad rattapäevadel samuti, 5-6 ja 6-7.aastaste rühmade lapsed.

Seniks soovitame suvel (enne uue õppeaasta algust) koos lapsega üle vaadata ratta suurus, tuled, helkurid, sadula kõrgus ning kindlasti, et kiiver vastaks peaümbermõõdule ja oleks turvaline.

NB! Meie aiaväraval on tähtis silt, kuhu kirjutatud, et palun liigu hoovis jalgratas käekõrval. Lapsed tutvusid ka täna antud sildiga ning tublimad lugesid iseseisvalt. Palume seda järgiga ka kõikidel lastevanematel.

Täname teid!