22.03.2018

Tüdrukute nädal Tallinna Läänemere Lasteaias

Märtsikuu kalendrisse on märgitud mitu erilist päeva: emakeelepäev, kevade algus, suur reede, aga enne kõiki neid on 8. märts, naistepäev.

Karu rühma tüdrukute nädal 05.03.-09.03.18.jpgI vanemas rühmas (Karu), oli 5 – 9 märtsini tüdrukute nädal, millega tähistati ühtlasi naistepäeva. Eks igast väikesest tüdrukust sirgub kord naine ja seepärast on naistepäeva tähistamine nende jaoks igati omal kohal. Lasteaia õpetajad, õpetaja abid ja teisedki töötajad on ka enamasti naised.

Igal päeval ootas tüdrukuid ees uus erinev tegevus.

Ühel päeval olid tüdrukud moeloojad, nad mõtlesid välja ja tegid pabernukkudele riideid. Teisel päeval meisterdasid tüdrukud ehteid, see oli väga põnev tegevus, sest neid saab ka ise proovida ja kanda. Kolmandal päeval näitasid tüdrukud enda akrobaatilisi võimeid. Neljas päev oli pühendatud jumestuskunstile ja soengute tegemisele, kätt prooviti üksteise peal. Viimane päev oli kokakunsti päralt ja tüdrukud valmistasid erikujulisi võileibu. Poistelgi oli tüdrukute nädalal oma koht, nimelt tähtis kohtuniku roll, eriti muidugi võileibade hindamisel, sest armastus käib teadagi kõhu kaudu.
Poisse huvitas, millal tuleb poiste nädal. Ilmselt aprillis, arvasid õpetajad.