10.09.2020

Tuhat tänu, austatud Tatjana Lüter – ja tere tulemast, Viktoria Shapovalova!

14. septembril astub Mustamäe Humanitaargümnaasiumi direktori ametisse uus inimene, samas koolis pikalt töötanud särav pedagoog Viktoria Shapovalova.

Ka Mustamäe Humanitaargümnaasiumi kohta võib liialdamata öelda särav – sest tegemist on tõelise lipulaevaga, mis puudutab keelekümbluse taset Tallinna koolides. Kui teised meie õppeasutused hakkasid keelekümblusprogrammiga liituma sajandivahetuse paiku või pisut hiljem, siis Humanitaargümnaasiumi keelekümbluse ajalugu ulatub 50 aasta taha – kui kool 1969. aastal sündis, alustasid siin tööd nii eesti kui vene õppekeelega klassid. Keelekümblus ja integratsioon on selle kooli jaoks olnud alati, läbi kogu ajaloo kandev idee. Humanitaargümnaasiumi lõpetajad on mitmekülgsed ja konkurentsivõimelised inimesed nii kõrgkoolidesse astumisel kui tööturule sisenemisel. Täpselt nii, nagu ütleb kooli moto: Non skolae sed vitae discimus – ehk õpime elu, mitte kooli jaoks.
Mis on aga eriti tähelepanuväärne: seda suurepärast kooli on 27 aastat juhtinud üks ja sama inimene, erakordne pedagoog, direktor Tatjana Lüter. Tuhat tänu ja sügav kummardus Teile!
Ja tere tulemast, Mustamäe Humanitaargümnaasiumi uus direktor Viktoria Shapovalova! Need on piltlikult öeldes erakordselt uhked kingad, millesse uuel direktoril on au astuda. Usume, et olete valmis kooli lippu kõrgel hoidma – ja kogu Mustamäe hoiab Teile selleks pöialt!
Lugupidamisega
Lauri Laats
Mustamäe linnaosa vanem

Uudise rubriigid: