31.10.2017

Tuleval aastal tähistatakse Tallinnas Hiina uut aastat kontserdiga Vabaduse väljakul ja Pekingi nädalaga

Tallinna linnavalitsuses kohtusid Pekingi ja Tallinna töögrupid, et arutada tuleval aastal plaaneeritavat Hiina uue aasta tähistamist Tallinnas. Peasündmus leiab aset 17. veebruaril Vabaduse väljakul, millega kaasneb esmakordselt lisaprogramm rea Pekingi nädala nimetuse alla koondatud lisaüritustega.

Pekingi nädala raames korraldatakse lisaks Vabaduse väljaku kontserdile ka noorte (U 12) sõpruskohtumine jäähokis, ettevõtlusseminar, ärikohtumised ning Pekingi vaatamisväärsusi eksponeeriv näitus.

Pekingi delegatsiooni juht hr Sun Bo ütles, et esmakordselt lisatakse kultuuriüritustele ka spordi- ning majanduskoostöö valdkond.  Sun Bo avaldas lootust, et kultuurivahetuse, majanduse ja spordi kaudu lähevad kahe linna suhted veelgi paremaks. „2018 tähistatakse Eesti Vabariigi 100 sünnipäeva ja ka meie loodame anda oma panuse selle tähtpäeva väärikaks tähistamiseks“, ütles Sun Bo.

Tallinna linnasekretär Toomas Sepp avaldas heameelt, et Peking toob seekord Tallinnasse nii laiaulatusliku programmi. „Tore, et lisaks Hiina kultuuri tutvustamisele avaneb võimalus luua uusi kontakte nii noortespordi kui ettevõtluse valdkonnas.  Kindlasti muudab see linnadevahelise koostöö mitmeplaanilisemaks“, ütles Sepp

Pekingi nädal Tallinnas 2018 on plaanis jaotada kahele perioodile:  äri- ja spordikohtumised 5.-7. veebruarini ning Hiina uue aasta kontsert Vabaduse väljakul koos vabaõhunäituse, jääskulptuuride ehitamise ning kireva pereprogrammiga 17. veebruaril.