01.04.2016

Tulevast õppeaastast on Tallinna koolides nutiseadmete kasutamine keelatud

Tulevast õppeaastast hakkab Tallinna koolides kehtima nutiseadmete kasutamise keeld. Lubatud pole ka digiõppeprogrammide kasutamine.

Lapsevanemad on korduvalt haridusameti poole pöördunud murega, et lapsed veedavad suurema osa ajast nutiseadmeid näppides ning vanemad ei suuda nendega digimaailmas sammu pidada. Samuti on vanemad umbusklikud Tallinna plaani suhtes hakata koolides kasutama e-õpilaspiletit, päri ei olda ka m-õpilaspileti ideega, mida mitmed koolijuhid levitama on hakanud. samuti tekitavad lastevanemates pahameelt digipädevuste nõue ja eKooli kasutamine. 

Tulenevalt eelnevast otsustas Tallinna Haridusamet keelustada nutiseadmete kasutamise kõikides Tallinna koolides, samuti on keelatud arendada ja nõuda digipädevusi. Uus korraldus puudutab nii õpilasi kui ka õpetajaid. 

Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula sõnul tõstab nutiseadmete kõrvaldamine ja õpilaste keskendumisvõimet. „Pühendumine õppetööle suureneb ning õpetajad ei pea enam õpetamisel konkureerima õpilase tähelepanu saamiseks erinevate nutiseadmetega,“ sõnas Andres Pajula. „Pikemas perspektiivis näeb haridusamet selles võimalust tõsta õpetamise ja õppimise kvaliteeti ligikaudu 20 protsenti. Samuti saavutame linnaeelarveliste vahendite kokkuhoiu, kuna koolidele ei ole vaja enam hankida arvuteid ja muid digivahendeid.“   

Meetme rakendamiseks plaanib Tallinn osta kõikidele koolidele spetsiaalsed nutiseadmete kapid, mis on mõeldud eelkõige õpilaste personaalsete seadmete hoiustamiseks juhul, kui keegi kehtiva korra vastu eksib. Digiseadmed saab üldjuhul kätte õppepäeva lõpus, raskematel juhtudel konfiskeeritakse need pikemaks ajaks. 

 

APRILL!!! :)

 

Täpsem info on leitav aadressilt: www.haridus.ee/nutikuu    

Lisateave: 

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet
Tel 6404503, 5272668
rainer.rannala@tallinnlv.ee

 

Uudise rubriigid: