01.04.2016

Järgmisest õppeaastast on kõigi Tallinna koolide õppekavas taekwon-do

Tallinna linn teatab, et tulevast õppeaastast on kõikide pealinna koolide õppekavas kohustusliku osana taekwon-do tunnid. Tunnid tuleb läbi viia teisel õppeveerandil ning mahus vähemalt üks tund nädalas kunstiõpetuse tunni raames.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti, kes ühtlasi on Eesti Taekwon-do Liidu president leiab, sõnul on taekwon-do Koreast pärit võitluskunst, mis kujunes välja eelmise sajandi keskel. „Kuna tegu on pikaajaliste traditsioonidega kunstiliigiga, sobib see suurepäraselt liitmiseks kunstiõpetuse ainekavaga,“ selgitas Mihhail Kõlvart. „Taekwon-do on loodud erinevate võitluskunstide baasil – segatud on karate, taekkyeonsubak ja gwonbeop – annab see kindlasti igas eas lastele inspiratsiooni isikupäraste kollaažide valmistamisel. Materjaliks ei pea ju alati olema paber, käärid ja pliiats.“ 

Abilinnapea lisab, et kuna taekwon-do kunst pärineb Koreast ning seal on Jaapani ja Hiina sugemeid, on kaalumisel ka osa geograafia tundide asendamine treeninguliste aktiviteetidega.

Taekwon-do on intelligentsete inimeste sport, mis juba iseenesest tähendab terve kehaga kaasnevat ärgast vaimu. Kahtlemata annab see uusi võimalusi ka muutunud õpikeskkonna (MÕK) idee elluviimisel. Seetõttu on õppekava muudatused Tallinna koolides igati põhjendatud. 

Tallinna Haridusamet kiidab abilinnapea algatatud muudatuse igati heaks ning edasisi arutelusid lapsevanemate ja õpilastega vajalikuks ei pea.    

Kõik koolid peavad 31. maiks 2016 esitama Tallinna Haridusametile täpsustatud õppekava, kus on kavandatavate tundide maht ja sisu. Tundidega seotud kulutused tuleb igal koolil katta oma eelarveliste vahenditega.

 

 

Uudise rubriigid: