11.08.2020

Tuleviku transport Kadriorus

Juba 26. augustil on kõikidel võimalus osa saada tuleviku sõidukite näitusest! Väljapanek toimub Kadrioru kunstimuuseumi alumises aias ning kohal on paljud innovatiivsed transpordivahendid.

Lisaks tulevikule on kohal mõned eksponaadid ka minevikust, mida on kohandatud tänapäevasteks elektrisõidukiteks. Tegemist on projekti Retro EV raames valminud sõidukitega.

Üks kindel silmailu on Pobeda aastast 1958, mis on esimesena Eestis ümberehitatud ning vurab meie teedel elektrilisena juba 14 aastat. See vahva nostalgiahõnguline GAZ 20 Pobeda on osalenud ka elektriautode pikamaa võidusõitudel „Electric Marathon“ lausa kuuel korral. 2019 aasta „Electric Marathon“, mis kulges Monte-Carlost Peterburini (pikkuseks ca 5000km) päädis Eesti tiimi Pobeda võiduga.

Kadrioru näituselt leiad nii mõne teisegi Retro EV projekti raames ümberehitatud sõiduki.

Tutvumiseks on kohal veel ka Navya, Bolt, Iseauto, Volkswagen, Audi ja mitmed teised tuleviku transpordi valdkonnas tegutsevad ettevõtted.


Lisaks tuleviku sõidukitele näeb Kadrioru pargis ka elektriliste tõukside vigursõitu. Vahvat teadust teeb legendaarne leiutaja Aare Baumer ning külalisi tantsutab ansambel Traffic.

Rohkem infot leiad Facebookist .

Näitusele järgneb 27. augustil toimuv tuleviku transpordi konverents, kus keskendutakse Läänemere piirkonnas aset leidvatele arengutele isejuhtivate sõidukite osas ning vaadeldakse olukorda nii probleemide kui lahenduste vaatenurgast.

Konverentsi ajakavaga saad lähemalt tutvuda siin .

 

Üritust korraldab projekti Sohjoa Baltic konsortsium ning seda rahastab Euroopa Regionaalarengu Fondi Läänemere piirkonna programm. Sohjoa Baltic uurib, tutvustab ja pilotiseerib isejuhtivaid elektrilisi minibusse kui osa ühistranspordist.

 Tulevikonsiin.jpg

Uudise rubriigid: