01.06.2017

Tuneesia pildid ja beduiinimuusika Kiek in de Kökis

Muuseum Kiek in de Kök ja Bastionikäigud kutsub Tuneesia teemalise fotonäitusega tutvuma ja Sahara beduiinide kontserti nautima.

Laupäeval, 3. juunil kell 16 avatakse  Kiek in de Köki 6. korruse galeriis Tuneesia teemaline fotonäitus “Dans la planète du Khlel”. Fotode autoriteks on Abdessalam Abdelbasseti ja Fathi Ben Mohammed Ben Amor El Bey ning Eesti reisiajakirjanik Thea Karin.

Näituse avamisel räägitakse beduiinide arhailisest kultuuripärandist ning kontserdi annab festivali Orient 2017 külaline, Tuneesia lõunaosast Douzist pärit Sahara beduiinide folklooriansambel 5 Étoiles.

Ansambel, mille näol on tegemist elava kultuuri osaga, on pühendunud esivanemate pärandi järgmisele ja Marazigi hõimu traditsioonide tutvustamisele. 5 Étoiles on oodatud külaline arvukatel festivalidel ning kuulub Douzi linnas toimuva rahvusvahelise Sahara festivali esinejate raudvara hulka. Traditsioonilises riietuses, mille silmapaistvamaks osaks on pikad helesinised plisseerseelikud ja punased vestid, esitab 5 Étoiles pärimuslike instrumentide saatel meeste tantse.

Osalemine muuseumipiletiga, palume registreeruda aadressil kok@linnamuuseum.ee või tel. 6 44 66 86.