30.05.2017

Tunnustatakse olümpiaadidel edukalt osalenud õpilasi ja nende juhendajaid

Täna kell 14 tänatakse ja tunnustatakse pidulikul vastuvõtul Lillepaviljonis parimaid ülelinnalistel ja -riigilistel olümpiaadidel osalenud õpilasi ja nende juhendajaid-õpetajaid. Päevakangelasi tervitavad ja õnnitlevad abilinnapea Mihhail Kõlvart ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

Abilinnapea Mihhail Kõlvart leiab, et osalemine olümpiaadidel on noorte arengus olulisel kohal, sest õpetab väärtustama õppimist. „Nagu on öelnud Vana-Kreeka filosoof Platon – suund, kuhu haridus inimese viib, määratleb tema tulevase elu. Kui õpilane huvitub õppimisest, jõuab ta elus kaugele ja saavutab endale seatud eesmärgid,“ rääkis Kõlvart. „Olümpiaadid aitavad kaasa nii õpioskuste kui ka -harjumuste kujunemisele ning annavad ka põnevust pakkuva võimaluse oma teadmiste proovilepanekuks.“       

Tänuüritusel antakse autasud Tallinna piirkonnavooru võitjatele ja üleriigilistel olümpiaadidel edukalt osalenud 253 õpilasele. Tunnustatakse ka 163 juhendajat-õpetajat. 2016/17. õppeaastal toimusid olümpiaadid 27 erinevas õppeaines. Kokku pani oma teadmised proovile 8500 Tallinna õpilast, seal hulgas piirkonnavoorudel 2289 õpilast. Üleriigilistele lõppvoorudele kutsuti  429 Tallinna õpilast.

Üleriigilistel olümpiaadidel saavutasid Tallinna õpilased 107 auhinnalist kohta, neist 24 esikohta. Enam kui ühe auhinnalise kohta saavutas 17 õpilast. Üks õpilane saavutas koguni seitse auhinnalist kohta.

Üleriigiliste olümpiaadide edukamad läbivad treeninglaagrid ja täiendavad võistlused, mille alusel komplekteeritakse vabariigi koondised rahvusvahelistele olümpiaadidele.