12.02.2015

Turvalise interneti päev

10. veebruaril 2015 tähistati meie koolis ülemaailmset Turvalise interneti päeva, mis sai maailmas alguse 2004. aastal. Tänavu oli Eestis selle päeva sõnumiks „Nutikalt netis“, millega kutsuti üles nutiseadmeid ja internetti turvaliselt kasutama. Meie koolis toimusid sellel päeval kõikidele klassidele turvalise interneti tunnid, kus arutleti selle üle, kas pärismaailm ja virtuaalmaailm on ikka erinevad, kuidas käituda ning olla turvatud. 
Väga paljud õpilased liiguvad ringi erinevates suhtlusvõrgustikes. Kuid kahjuks leidub sealses suhtlemises palju ebaviisakust ning ebaturvalist käitumist. Kergekäeliselt antakse oma paroole neile, keda tuntakse vähe, hoomamata, mida see endaga kaasa võib tuua. Mõistetakse, et oma koduvõtmeid ei anta inimestele, kes ei ole sinu pereliikmed, aga oma paroole, mida võib tõlgendada ka kui võtit mingisse keskkonda sisenemisel, jagatakse vahel mõtlemata. Katsetati oma paroolide tugevust, mis tekitas suurt elevust. Tähelepanu juhiti ka sellele, et kõik, mida internetti üles riputada, võib sinna jääda igaveseks, kuigi algne postitus saab mingil hetkel kustutatud. See võib kätte maksta näiteks hilisemal tööotsingul. 
3.-4. klass mängis Turvalise interneti mängu, kus sai oma teadmisi proovile panna võistkondades. Kogu kooliperel oli võimalus osaleda teemakohases viktoriinis, mida sai mängida nutiseadmeid kasutades. Koolimaja koridori seintelt võis leida QR koode, mille taha olid peidetud küsimused.

Parimad küsimustele vastajad olid Daniel, Sven Markus ja Susanna 3.a klassist, Karli ja Henry 3. väikeklassist, Karinee 5.a klassist, Kätliin Aliis 8.a klassist ja Raiko 5.b klassist. Natuke väiksemate punktinumbritega, kuid siiski tublid osalejad oli ka Karl Artur, Sander, Ralf ja Mattias 3.a klassist, Mari-Lisete 4.b klassist, Sten 5.a klassist, Hatuna, Kermin ja Cristo 5.b klassist, Rasmus 5. väikeklassist, Veljo 6. klassist, Kevin Mihkel 7. väikeklassist ja Birgit Adriana 8.a klassist.


3.-4. klasside tunni esitlus https://prezi.com/a0qoqzyenveb/turvaliselt-internetis/?utm_campaign=share&utm_medium=copy

Vaata pilte Turvalise interneti päevast siit