31.08.2021

Tuvi pargis avati Saksamaa ja Eesti sõprussuhete märgina sõbrakaru kuju

Saksamaa ja Eesti tähistavad tänavu diplomaatiliste suhete 100. ja nende suhete taastamise 30. juubelit ning sel puhul kinkis Saksamaa Liitvabariigi suursaatkond Tallinna linnale sõbrakaru (Buddy Bear’i) kuju, mille kujundas kunstnik Julia Valtanen.

Tuvi Karu nime kandva kuju avasid täna, 31. augustil kell 11 Tuvi pargis Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Eestis Christiane Hohmann, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm ja Eesti välisministeeriumi Euroopa osakonna 1. büroo direktor Andre Pung. 

Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Christiane Hohmanni sõnul on sõbrakarud rahvaste vahelise sallivuse ja mõistmise sümbolid. „Eesti sõbrakaru kujundas kunstnik Julia Valtanen ja selle põhisõnum on õnnetunde ja optimismi loomine. Olen väga rõõmus, et saan meie kahe riigi sõbralike suhete aastapäeva puhul selle karu kuju Tallinna linnale kinkida.”

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart avaldas rõõmu, et äsja värskenduskuuri läbi teinud Tuvi park saab endale pilkupüüdva täienduse. „Tallinn kuulub nüüdsest nende arvukate linnade hulka maailmas, kelle linnaruumis rõõmustab linlaste ja linnakülaliste pilku sõbrakaru. Lisaks toredale uuele objektile linnaruumis on veelgi olulisem selle karu kui sümboli tähendus - on ju tegemist käegakatsutava märgiga, mis tuletab meile meelde, et meil on siin muutlikus maailmas sõpru ja liitlasi,“ tähendas Kõlvart.

„Tuvi park on muutunud aasta aastalt üha kaunimaks ja populaarsenmaks. Talvel kõrgusid siin ajutise iseloomuga jääskulptuurid, mis eriti õhtul valgustatuna inimestele palju rõõmu valmistasid,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Mul on hea meel, et üks tore ja värviline loomake on siia parki nüüd ka püsivalt kolinud ning loodan, et ta linnaelanike poolt sama sõbralikult vastu võetakse. Aga veelgi olulisem on see karu kui kahe riigi sõpruse sümbol.“

Uudise rubriigid: