01.03.2019

URBACT III projekt „On Board“ aitab kaasa innovatsioonile

Haridusuuendusi toetav URBACT III projekt „On Board“ aitab kaasa uuenduste rakendamisele ka hariduselu korraldajate seas.

Projektis osaleb Tallinn koos viie teise Euroopa linnaga ning kuna vahemaad on suured, tuleb koostöö tegemiseks leida uusi võimalusi. Kuid Tallinnaski on juba kujunenud võrgustik mitmest linnaasutusest ja teistest organisatsioonidest, kelle esindajad samuti ei saa alati ühe laua taha tulla.

27. veebruaril kohtus Tallinna haridusameti töörühm Skype teel projekti eksperdi Mireia Sanabriaga (Viladecans, Hispaania), et arutada läbi projekti tegevuskava koostamine. Skype-koosolekutes iseenesest pole enam midagi erilist, kuid enamasti on seda tehtud arvuti või telefoniga. Sellel koosolekul aga kasutas haridusamet esimest korda uut videokonverentsi süsteemi. Kohtumine kulges ladusalt ning kohati läks isegi meelest, et osalejaid lahutas mitu tuhat kilomeetrit. Pildil olid kõik koosolekul osalejad mõlemal pool kaamerasilma, samal ajal said kõik mugavalt töötada oma arvuti või märkmepaberitega. Testkohtumine näitas, et tegu on toimiva tööviisiga ning seda kasutatakse kindlasti ka edaspidi.

1. märtsil valmistati haridusametis ette projekti laiendatud töörühma kohtumist 13. märtsil. Taas oli meetodiks videokonverents, tänu millele said koosolekul osaleda kõik tuumikrühma liikmed, olenemata sellest, kus nad parasjagu asusid.

Koostöö tegemiseks „On Board“ projektis võeti haridusametis esmakordselt kasutusele ka veebirakendus Teams. Tegu on koostöökeskkonnaga, kus ollakse piltlikult öeldes justkui ühe laua taga. Kõik töörühma liikmed saavad samaaegselt dokumente täita, neid lisada ja säilitada, kasutada mõttetahvlit ja teha palju muud. Teams’is saab omavahel ka kirjutada, helistada ning videokõnesid teha.

Uued lahendused lihtsustavad kindlasti mitte ainult URBACT III projekti „On Board“, vaid ka paljude järgmiste projektide meeskondade koostööd, hoides samas kokku väärtuslikku taastumatut ressurssi – aega.

20190301_104449.jpg

Pildid: Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet

City: Tallinn
Diarist: Leini Jürisaar (Tallinn Education Department)
Title: 
The URBACT III Project “On Board” contributes to innovatsion
Date: 01.03.2019

 

Uudise rubriigid: