02.11.2018

USA-kontsertuurile suunduv Tallinna Kammerorkester annab täna tasuta kontserdi Rootsi-Mihkli kirikus

Novembris Ameerikas, Poolas ja Ungaris kontserte andev Tallinna Kammerorkester teeb hingedepäeval linnarahvale kingituse ning annab tasuta kontserdi Rootsi-Mihkli kirikus.

Tallinna Kammerorkestri hingedepäeva kontsert toimub täna, 2. novembril kell 19 Rootsi-Mihkli kirikus (Rüütli 9), dirigent Tõnu Kaljuste, kaastegevad Kadri Toomoja orelil ja Eda Peäske harfil.

Dirigent Tõnu Kaljuste on valinud hingedepäeva õhtusse parimad palad aeglasest muusikast, mille seas kõlab nii Tõnu Kõrvitsa, Edward Elgari, Jules Massenet, Samuel Barberi kui ka Gesualdo da Venosa ja Tomaso Albinoni looming. Kontserdil soleerivad orkestri kontsertmeister Harry Traksmann ja tšellist Leho Karin.

Tallinna Kammerorkestri peadirigendi Risto Joosti sõnul on traditsiooniline hingedepäeva kontsert kingitus linnarahvale. „Tasuta kontserdi annavad Tallinna Kammerorkestri muusikud, kes esinevad terve novembrikuu maailma suurtes kontserdisaalides. Järgmine võimalus Tallinna Kammerorkestrit kodusaalis kuulata on alles 15. detsembril, kui kontserdisarjas Talendid kodus astub orkester üles koos noore andeka viiuldaja Robert Traksmanni ja dirigent Juha Kangasega,“ räägib Joost.

Järgmisel nädalal asub Tallinna Kammerorkester koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga kontserturneele Ameerika Ühendriikides, et Tõnu Kaljuste juhatusel esineda kahel õhtul New Yorgis ja kolmel Kalifornias – Stanfordis, Santa Barbaras ja Los Angeleses. Novembri lõpus esinevad koor ja orkester Tõnu Kaljuste juhatusel Eesti Vabariik 100 pidustuste raames Budapestis ja Varssavis. Kontserdid nii Ameerikas kui ka Euroopas on peaaegu välja müüdud.

Rohkem infot Tallinna Kammerorkestrist leiab:

www.tko.ee

www.Facebook.com/Tallinnakammerorkester

Uudise rubriigid: