16.11.2016

Uganda Vabariik on loomas teeninduskeskusi ja tahab eeskuju võtta Tallinnalt

Sel nädalal viibib Tallinnas Uganda Vabariigi Avalike Teenuste ministeeriumi neljaliikmeline delegatsiooni.

Uganda delegatsiooni visiit Tallinna toimub koostööprojekti „Uganda kohalike omavalitsuste teeninduskeskuste rajamine ja nende võimekuse tõstmine Tallinna eeskujul“   raames.  Projekti üldeesmärgiks on avalike teenuste  osutamise tõhusamaks muutmine Uganda kohalikes omavalitsustes ja hiljem kogu Uganda riigisektoris. Sel eesmärgil tutvubki Uganda delegatsioon Tallinna ja Eesti omavalitsuste ja riigiasutuste avalike teenuste osutamise kogemuste, teenindussaalide töökorralduse ning seal kasutatavate IKT lahendustega.

Projekti otsene eesmärk on teeninduskeskuste käivitamine Tallinna eeskujul vähemalt kahes Uganda kohalikus omavalitsuses. Uganda haldusreformi raames on tulevikus kavas luua kuus  regionaalset riigi keskvõimu asutuste teeniduskeskust, seepärast on üheks projekti eesmärgiks teeniduskeskuste mudeli sobivuse testimine selle laialdasemaks rakendamiseks ka riigisektoris. Projekti raames toimub kaks Uganda  delegatsioonide koolitusreisi Tallinna ja Eestisse ning neli Tallinna spetsialistide juhtimisel läbiviidavat  koolitust ja nõustamist Ugandas.

Projekti Tallinna poolseks partneriks on SA Tallinna Arengu-ja Koolituskeskus (TAKK) ning projekti kestuseks on kaks aastat, seda  alates  1. augustist 2016 kuni 31. juulini 2018. Tallinnal ja Ugandal on juba 2013. -2015. aastatest  positiivsed kogemused seoses turismiinfopunktide rajamisega seotud  arengukoostööprojekti korraldamisega Ugandas . 

Uganda Avalike Teenuste Ministeerium oli väga rahul eelmise koostööprojekti tulemustega ning Tallinna visiitidel nähtud meie teenindussaalide tase avaldas neile sügavat muljet, soovisid Uganda partnerid koostööd jätkata uue projekti raames. Eesti Vabariigi Välisministeerium nõustus TAKK-i poolt esitatud Uganda arengukoostööprojekti taas rahastama.

Sel nädalal toimuva Uganda delegatsiooni  visiidi käigus külastatakse Tallinna linnavalitsuse ja Nõmme linnaosa infosaale, käiakse Tallinna Sotsiaal-ja Tervishoiu ametis ja MuPo-s, kohtumised toimuvas veel Riigikantseleis, PPA-s, Rapla Maavalitsuses, Rapla vallavalitsuses, välisministeeriumis ja  e-estonia showroomis.

Projekti rahastatakse Eesti Vabariigi välisministeeriumi arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest

Uudise rubriigid: