28.08.2017

Uganda delegatsioon tutvub sel nädalal Tallinna teeninduskeskuste tööga

27. augustist kuni 3. septembrini viibib Tallinnas ja mujal Eestis Uganda Avalike Teenuste ministeeriumi kuueliikmeline delegatsioon. Teisipäeval, 29. augustil kell 10 kohtub Uganda delegatsioon Tallinna linnavalitsuses tegevlinnapea Taavi Aasa ja linnasekretär Toomas Sepaga.

Sel nädalal toimuva  visiidi käigus külastavad Uganda külalised Tallinna linnavalitsust ja infosaali, Nõmme ja Mustamäe linnaosade infosaale, MUPO teenindussaali,  Politsei ja Piirivalve Ameti Tallinna (Tammsaare tee 47) teenindussaali, Raplamaad ja Kehtna vallavalitsust, Eesti Vabariigi Välisministeeriumi ja  e-Estonia showroomi.

Uganda delegatsiooni visiit Tallinna toimub arengukoostööprojekti „Uganda kohalike omavalitsuste teeniduskeskuste rajamine ja nende võimekuse tõstmine Tallinna eeskujul“ raames. Projekti eesmärgiks on avalike teenuste arendamine Uganda kohalikes omavalitsustes ja hiljem kogu Uganda riigisektoris Tallinna ja Eesti omavalitsuste ning riigiasutuste avalike teenuste osutamise kogemuste, teenindussaalide töökorralduse ning seal kasutatavate IKT lahenduste põhjal.

Uganda Avalike Teenuste ministeerium oli väga rahul eelmise koostööprojekti tulemustega, seepärast soovisid Uganda partnerid koostööd jätkata uue projekti raames. Eesti Välisministeerium nõustus Uganda arengukoostööprojekti taas rahastama.

Projekti otsene eesmärk on teeninduskeskuste käivitamine Tallinna eeskujul vähemalt kahes Uganda kohalikus omavalitsuses. Uganda haldusreformi raames on tulevikus kavas luua kuus regionaalset riigi keskvõimu asutuste teeninduskeskust, seepärast on projekti üheks eesmärgiks ka teeniduskeskuste mudeli sobivuse testimine selle laialdasemaks rakendamiseks riigisektoris.

Projekti raames toimub kaks Uganda  delegatsiooni koolitusreisi Tallinna ja Eestisse ning neli Tallinna projekti ekspertide juhtimisel läbiviidavat  koolitust ja nõustamist Ugandas. Projekti Tallinna poolseks partneriks on SA Tallinna Arengu-ja Koolituskeskus (TAKK) ning projekti kestuseks kaks aastat -  1. augustist 2016. kuni 31. juulini 2018.

TAKK-il  ja Tallinnal on varasemast ajast, aastatest 2013 - 2015  positiivsed kogemused turismiinfopunktide rajamisega seotud  arengukoostööprojekti korraldamisega Ugandas. Selle projekti raames rajati Tallinna eeskujul turismiinfopunktid Jinja ja Entebbe linnades ning valmistati ette turismiinfopunkti rajamine Mbararas. 

Koostööprojekti rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.