06.06.2018

Üheksa Tallinna haridusasutust said ülemaailmse ökomärgise „Roheline lipp“

Tallinna Õpetajate Majas toimus 5. juunil tunnustusüritus, kus autasustati ülemaailmselt tuntud ökomärgisega „Roheline lipp“ kümmet haridusasutust, neist üheksa on Tallinnast.

Roheline lipp antakse välja haridusasutustele, kes on kujundanud oma keskkonnahariduse strateegia, järgivad seda õppetöös, maja haldamisel ja kogu tegevuse korraldamisel ning on lisaks lastele ja õpetajatele kaasanud keskkonnategevustesse ka lapsevanemad ja kõik haridusasutuse töötajad.

Rohelise lipu said tänavu Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Tallinna Meelespea Lasteaed, Tallinna Lasteaed Sipsik, Tallinna Seli Lasteaed, Tallinna Lindakivi Lasteaed, Tallinna Lasteaed Südameke, Tallinna Liikuri Lasteaed, Tallinna Kuristiku Lasteaed ja Tallinna Tondi Põhikool ja Rannamõisa Lasteaed.

Haridusasutustele andis tunnustused üle Tallinna abilinnapea Züleyxa Izmailova. „Suur osa harjumusi, mis me endale nooruses sisse juurutame, jäävad meid saatma terveks eluks. Keskkonnateadlik käitumine võiks igatahes olla üks nendest harjumustest ja „Rohelise Kooli“ projekt just sellesse panustabki,“ kommenteeris Izmailova.

Ökomärgist „Roheline lipp“ saavad taotleda haridusasutused, kes osalevad ülemaailmses programmis Eco-Schools Global (programmi Eestis kasutatav nimetus on Roheline Kool). Programmis osaleb kokku 51 000 haridusasutust 67 riigist.

Programmi juhib Taani keskkonnaharidusorganisatsioon Foundation for Environmental Education. Eestis juhib Rohelise Kooli programmi Eesti Looduskaitse Selts Tallinna Keskkonnaameti ja Tallinna Haridusameti toel.

Eesti liitus programmiga 2016. aastal, selles osaleb 52 haridusasutust. Roheline lipp omistati 2017. aastal 19 haridusasutusele, millele lisandub nüüd veel kümme.

Täpsem info programmi kohta on veebilehel.

 

Allikas: Reet Vaiksalu, Tallinna Keskkonnaamet

Uudise rubriigid: