07.06.2019

Ühissõidukite liikumiskiirus Paldiski maanteel tõusis oluliselt

Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul tõstab Paldiski maantee vastvalminud kesklinnasuunaline ühistranspordirada Zoo ja Mustjõe bussipeatuste vahel oluliselt ühissõidukite liikumiskiirust, mis võimaldab ühissõidukite ressurssi optimaalsemalt kasutada ning muudab ühistranspordi sõitjatele mugavamaks.

“Lisaks rajati Paldiski maantee linnast väljuvale suunale, osalt endisele kõnniteele, ka kergliikustee, mis teeb loomaia külastamise kergliiklejaile ohutmaks ja mugavamaks,“ lisas Novikov.

Maikuu lõpus valminud Paldiski maantee ühissõidukite raja ehitustööd hõlmasid sõidutee ja 3 m laiuse kergliiklustee ehitust, sademevee ärajuhtimissüsteemi rajamist, tänavavalgustuse, foorijuhtimise süsteemide ehitust ning haljastus- ning liikluskorraldustöid.  Samuti vahetati välja Mustjõe oja truup.

Tallinna Keskkonna ja  Kommunaalamet ning YIT Infra Eesti AS sõlmisid 2018. aasta juulis töövõtulepingu Paldiski maantee linna sisenevale suunale 1,3 kilomeetri pikkuse ühissõidukiraja ehituseks Zoo ja Mustjõe bussipeatuste vahelises lõigus.

 

Ehitustööde maksumus oli 1,5 miljonit eurot. Ehitust kaasrahastati 85 protsendi ulatuses Ühtekuuluvusfondist.

 

 

 

Uudise rubriigid: