28.10.2021

Ühisüritus „ Koos liikumine teeb tuju heaks!“

2021/2022 õa on pühendatud liikumisele, tervisele ja spordile, sest tervislik liikumine ja sport on hea nii kehalisele kui ka vaimsele tervisele.

Tallinna Loitsu Lasteaed, Tallinna Linnamäe Lasteaed, Tallinna Mustakivi Lasteaed ja Tallinna Kirsikese Lasteaed otsustasid toetada ühiselt laste tervist aktiivsete ja rõõmu pakkuvate tegevustega. 25. oktoobris toimus Tondiraba pargis ühisüritus „Koos liikumine teeb tuju heaks!“

Ürituse eesmärk oli suunata eelkooliealisi lapsi läbi juhendatud orienteerumis- ja maastikumängude avastama koduümbruse põnevaid mängu- ja spordiväljakuid. Soodustada eelkooliealiste laste liikumis- ja tegevusvõimalusi läbi organiseeritud sportlike tegevuste.

Eelnevalt oli osavõtvatel lasteaedadel pargis välja valitud punkt ning mõeldud lastele välja eale vastavad lõbusad sportlikud tegevused. Igast lasteaiast osales üks rühm, kes liikus kaardi järgi ühest punktist teise, läbides rühmaga koos erinevaid ülesandeid. Võisteldi nii kiiruses, tasakaalus, osavuses kui ka meeskonnatöös. Lapsed hüppasid võidu hüppepallidega ja kottides, suusatasid, kandsid mütsi peal taldrikut ja torbikus palli, läbisid takistus- ning seiklusrada jms.

Lapsed kui ka täiskasvanud olid väga aktiivsed ning tundsid osalemisest suurt rõõmu.  Ka ilm soosis üritust ning üheskoos sportimine tegi kõigi tuju heaks!