12.03.2019

Üldhariduskoolid on oodatud kandideerima tiitlile „Aasta kool“

Innove ning Haridus- ja Teadusministeerium korraldavad koostöös ERRga taas kõige lahedama kooli konkursi. Pane mõte tööle, nii võib just sinu kool tunda uhkust „Aasta kool 2019“ tiitli üle.

Konkursi eesmärk on näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes – kohana, kus tegutsetakse ühiselt ka õppetöö väliselt, hinnatakse koostööd ning valitsevad üksteist toetavad suhted.

Projekt annab võimaluse tuua esile Eesti koolide vahvaid omadusi – erilist õpikeskkonda, põnevaid õpetajaid, aktiivseid õpilasi, meeldivat suhtluskeskkonda või muud, mida koolipere ise oluliseks peab. Kui eelmisel aastal oli konkursi fookus eelkõige õppetöö välisel tegevusel, siis sellel aastal ootame kindlasti näiteid ka õppetöö alasest koostööst.

Osalemiseks tuleb ette valmistada video, pildigalerii ja kaaskiri.

  • Videos peab olema õpilaste kõrval roll ka vähemalt ühel õpetajal (kes võib olla ka nt reporter, saatejuht, esitleja). Video sisust tuleb selgelt välja, milles avaldub koolisisene ja -väline koostöö, kuidas üksteist toetatakse. Iga kool esitab ühe video. Kui koolis on tehtud mitu videot, tuleb esmalt korraldada koolisisene konkurss. Video peab olema filmitud horisontaalis ja Full HD-s (täpsemad tehnilised tingimused leiad statuudist). Video tuleb edastada veebilingina ja fail peab olema pilvest allalaetav (Google Drive, Dropbox, Vimeo, YouTube vm). Video pikkuseks on maksimaalselt kaks minutit.
  • Pildigalerii sisaldagu kooli logo ja sümboolikat ning 5-10 pilti, mis illustreerivad koolipere tegemisi. Pildid tuleb edastada veebilingina ja failid peavad olema pilvest allalaetavad (GoogleDrive, Dropbox vm).
  • Kaaskiri kätkegu lühikest iseloomustavat kirjeldust kooli kohta (kuni viis lauset), kooli nime ja infot esindaja kontaktandmete kohta.

Koolide tutvustusi ootab Innove 18. aprillini e-posti aadressile aastakool@innove.ee.

Aasta kool 2019 selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Võitja avalikustatakse 31. mail ETV saate „Terevisioon“ otse eetris. I, II ja III koha saanud koolide esindajad kutsutakse Aasta Õpetaja galale.

Konkursi statuut 

Eelmise aasta võitjaks tuli Tallinna 32. Keskkool (pildil), kes saab aasta kooliks tänavu? 

Lisainfo:

Silvia Uus, peaspetsialist (õpetajaameti mainekujundus)
Õpetaja ja koolijuhi täienduskoolituskeskus, SA Innove
silvia.uus@innove.ee 
www.innove.ee

Uudise rubriigid: