20.03.2018

Ülelinnaline emakeelepäevale pühendatud etluskonkurss Karjamaa Põhikoolis

16. märtsil 2018 toimus Karjamaa Põhikoolis järjekordne ülelinnaline etluskonkurss, kus osales 72 õpilast 14 Tallinna koolist.

Külalisi tervitasid Põhja-Tallinna vanem Raimond Kaljulaid ning Karjamaa Põhikooli direktor Anna Krõlova. Õpilaste ees esines ka Sõle Raamatukogu juhataja Anu Sepp.

Lapsed lugesid luuletusi nii hingeliselt, et žüriil oli raske hinnata ja valida parimaid. Kuid valik said siiski tehtud.

Laureaadid on järgmised.

  • 1.–3. klasside rühmas: Anastassia Kosolapova (Tallinna Tõnismäe Reaalkool), Pippa Veeremets (Kalamaja Põhikool) ja Kristelle Krooni (Tallinna Mustamäe Gümnaasiumist).
  • 4.–6. klasside rühmas: Raimond Iliste (Kalamaja Põhikool), Oliver Pärna (Tallinna Mustamäe Gümnaasium) ning Karina Ivanova ja Sofia Andrejeva (Lasnamäe Vene Gümnaasiumist).
  • 7.–9. klasside rühmas: Darja Malinina (Karjamaa Põhikool), Alina Lebedik (Tallinna Mustjõe Gümnaasium) ning Aleksandra Bažeža, Kristina Ivchenko ja Jelizaveta Grintšuk (Tallinna Läänemere Gümnaasium). 

Laureaadid ja eripreemiate saajatele kingiti huvitavad raamatud. Iga osaleja sai tänukirja ning väikese meene. Osalenud koolide esindajad jätsid Karjamaa Põhikooli külaliste raamatusse soojad tänusõnad meeldiva ürituse eest. 

Emakeelepäevale ja Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäevale pühendatud luulekonkurss toimus Karjamaa Põhikoolis juba kaheksandat aastat. See algas linnaosa üritusena, mis kasvas ülelinnaliseks. Etluskonkurssi toetab Tallinna Haridusamet.
 

Anna Krõlova, Karjamaa Põhikooli direktor

Uudise rubriigid: