19.05.2016

Ülelinnalise eesti keele etteütluse parimad aastal 2016

13. mail 2016 kirjutasid tallinlased juba neljandat korda ülelinnalist etteütlust. Proovile pani end 141 kirjutajat, osalesid nii õpilased kui ka täiskasvanud.

Töid parandasid Tallinna koolide eesti keele õpetajad. Õigeks loeti vaid originaaltekstis kasutatud kirjaviis, paralleelvormid ei olnud lubatud.

Auhinna sai 19 paremat kirjutajat: Loora Grünvald, Johanna Lisette Viskar ja Eva Pajusaar (Vanalinna Hariduskolleegium), Helena Jürma ja Kristina Jürma (Tallinna Rahumäe Põhikool), Eva Ikkonen (Tallinna Inglise Kolledž), Katariina Kägu, Rasmus Rammo, Marie Elise Soomre, Kirke Volmer ja Marilyn Loomets (Tallinna 21. Kool), Krõõt Kaldre, Grete Rahi, Eike Siilbek ja Roosi-Ann Tõlgu (Gustav Adolfi Gümnaasium), Jessica Kristal (Tallinna 32. Keskkool), Erik Mandel (Tallinna Laagna Gümnaasium), Ellen Zazimko (Lasnamäe Gümnaasium) ning Jelena Tammjärv (täiskasvanu, Ehte Humanitaargümnaasium).

Etteütluse korraldas Tallinna Linnavalitsus koostöös haridusameti ja eesti keele õpetajate ainesektsiooniga. Korraldajate sooviks oli rõhutada väärikal Tallinna päeval eesti keele tähtsust.

Esmakordselt toimus ülelinnaline Tallinna-teemaline etteütlus 15. mail 2013, mil kirjanik Jan Kausi dikteeritud teksti kirjutas 220 inimest. Oma teksti on dikteerinud ka kirjanikud Andrus Kivirähk ning Eduard Vilde (teine neist näitleja Peeter Kaljumäe kehastuses).

Tänavu dikteeris oma teksti populaarne lastekirjanik Ilmar Tomusk.

 

Pange proovile ka ennast!

Metsatuka gümnaasiumi direktriss istus, mobiiltelefon käes, oma kabinetis kušetil ja vaatas läbi kristalsete prilliklaaside aknast välja.

Vaatamata sellele, et ta juhtis üht kõige tavalisemat Tallinna kooli, mis asus keset viie- ja üheksakorruselistest majadest koosnevat magalarajooni, paistis aknast vaid tihe tumeroheline männitukk.

Akna taga hüppas oksalt oksale ärgas orav, otsides raudselt mõnd rammusamat käbi, mida oleks mõnus männioksal õõtsudes krõbistada.

Direktori kauni frisuuriga peanupp järgis kergete nõksatustega orava siksakilist marsruuti.

Kabinetti astus staažikas keemiaõpetaja, keda oli hiljuti pärjatud aasta õpetaja tiitliga.

„Te olete geniaalne pedagoog ja tõeline maa sool,“ kiitis koolijuht.

„Suur tänu,“ vastas õpetaja ning lisas, et kui ta pensionile jääb, siis hakkab ta Haridus- ja Teadusministeeriumi tellimusel memuaare kirjutama.

 

Uudise rubriigid: