02.09.2021

Ülemistele sõidab uus ekspressbussiliin nr 64

Tallinna Ülemiste ärilinnakusse sõidab Väike-Õismäelt Mustamäe kaudu uus ekspressbussiliin nr 64. Bussiliin kulgeb Õismäe teelt Ehitajate tee kaudu Tammsaare teele ja sealt edasi Järvevana teed pidi Suur-Sõjamäe, Ääsi, Valukoja ja Lõõtsa tänavatele.

„Uue ekspressbussiliiniga saavad mugavamalt Ülemistele seal töötavad või oma igapäevaseid toimetusi tegevad inimesed Väike-Õismäelt ja Mustamäelt,“ ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. „Ühistranspordiliini loomine aitab vähendada linnaku arenedes suuremaks muutuvat liikluskoormust teel Ülemiste linnakusse. Ootame uut bussiliini kasutama kõiki, kelle tee Ülemistele viib.“  

„Ülemiste City ja terve Ülemiste piirkonna arengu jaoks on ülioluline teede ning kergliikluse läbipääsude rajamine ja ühistranspordi arendamine. Igakülgsete ligipääsuvõimaluste loomine teeb võimalikuks piirkondlike arendusprojektide realiseerimise ilma autostumist suurendamata,“ lisas Mainor Ülemiste juhatuse esimees Ursel Velve. „Soovime järgneva viie aastaga autode hulka Ülemiste Citys poole võrra vähendada ning uue bussiliini avamine aitab kaasa inimkesksema ja rohelisema keskkonna loomisel."

Ekspressbussiliin töötab tööpäeva tipptundidel, täpsemalt kell 6–11 hommikul ja kell 15–20 pärastlõunal ja õhtul. Väljumiste intervall on 16–18 minutit. Liini hakkab teenindama viis madala sisenemisega normaalbussi.

Buss peatub teel Väike-Õismäelt Ülemiste poole Väike-Õismäe parkla, Väike-Õismäe, Rukkilille, Meelespea, Sinilille, Karikakra, Meistri, Autobussikoondise, Lakiotsa, Mustamäe tee, Sipelga ja Retke tee peatuses.

Ülemistel peatub bussiliin Ülemiste jaama, Dvigateli, Kaubajaama, Valukoja, Lõõtsa ja veel kord Dvigateli ja Ülemiste jaama peatuses.

Teel Ülemistelt Väike-Õismäe poole peatuvad liini bussid, Retke tee, Sipelga, Mustamäe tee, Karjavälja, Lakiotsa, Autobussikoondis, Meistri, Karikakra, Sinilille, Meelespea, Rukkilille, Väike Õismäe ja Väike-Õismäe parkla peatuses.

Sõiduplaaniga, sealhulgas liini liikumistee ja peatustega, on võimalik tutvuda Tallinna linna veebilehel: transport.tallinn.ee.

Bussi nr 64 marsruut.jpg

Loe pikemalt ja vaata pilte Pealinnast

   

Uudise rubriigid: