05.12.2018

Üleriigilisel festivalil KSG NUI XVII tunnustati noorte lühifilme

30. novembril 2018 said noored filmitegijad- ja huvilised kokku Kadrioru Saksa Gümnaasiumi (KSG) aulas, kus juba 17. korda toimus amatöörfilmide festival NUI.

Traditsiooniks saanud filmifestivalil tunnustati parimaid noorte lühifilme üle Eesti. Õhtu jooksul vaadati ära üheksa filmi, tunnustatud said nii publiku kui ka žürii lemmik, parimad nais- ja meesnäitlejad ning parima heli ja pildiga filmid. Eriauhinnad pälvisid nii lühim film kui ka noorim võistleja. Filme hindas viieliikmeline žürii: režissöörid Andri Peetso ja Pirkko Runnel, KSG inglise keele õpetaja Rannar Park, peaosatäitja ETV noortesarjas „Miks mitte?!“ Pirte-Laura Lember ja Jennifer Marisse Cohen, kes osaleb ka sel aastal Eesti Laulul.

Zürii lemmikuks osutus film „Harjumus“ (Anita Kremm, Alesja Suzdaltseva, vt videot).

Publiku lemmik oli „Loetud kaadrid“ (Kertu Kibal, Britta Mai Martin, Meel Paliale).

Parim naisnäitlejaks tunnistati Linda Liivamäe filmist „Kaks Eestit'“ (Georg Roy Nuudi) ja parimaks meesnäitlejaks meesnäitlejate tandem filmist „Loetud kaadrid“ (Kertu Kibal, Britta Mai Martin, Meel Paliale).

Parim pilt oli filmis „Loetud kaadrid“ (Kertu Kibal, Britta Mai Martin, Meel Paliale) ja parim heli filmis „Harjumus“ (Anita Kremm, Alesja Suzdaltseva).

Tagurpidi Maja eriauhinnad said kõige lühem film „Harjumus“ (Anita Kremm, Alesja Suzdaltseva) ja kõige noorem filmitegija Georg Roy Nuudi („Kaks Eestit“).

KSG NUIa on korraldatud aastast 2001. Festivali põhieesmärk on pakkuda noortele filmitegijatele võimalust tutvustada oma loometööd ja kinopublikule meelelahutust. Esimesed filmfestivali korraldajad olid Tarmo Renter, Tiit Taimla, Andres Olvik, Risto Rõõmus, Joosep Pokla, Liis Rohtmets ja Lauri Mäe. Aastal 2004 sai ürituse endale nime NUI. Samal aastal liitus korraldustiimiga ka praegune Just Filmi peakorraldaja Mikk Granström, kelle eestvedamisel sai NUI tuntuks üle kogu Eesti.

 

Kirke Antsmäe, Kadrioru Saksa Gümnaasium

Fotod: Karmen Kikas ja Alina Maira Viik

Uudise rubriigid: