14.12.2020

Unistuse täitumine

14. detsembril askeldasid Männi päkapikud koos rühmade lastega vaikselt tuliuues õuepaviljonis: kaunistati, ehiti kuuske , kuulati jõulumuusikat, valmistuti kolmandaks advendiks ja õuepaviljoni avamispeoks.
Kõlasid Männi lasteaia direktor Lee Kerde avasõnad , lint lõigati pidulikult läbi ning seejärel algas uhke avamarss, kus päkapikud rivis rõõmsalt marssisid ja paviljon jõulumeeleolus vastu säras. Meie kõigi unistus sai teoks, õuepaviljon sai avatud!
Külla tulid ka laste sõbrad karud: pruunkaru oli väga unine ja magas kohati nii tugevasti , et karu norskamine oli kuulda kogu õue peal, kuid teine , laste sõber lilla karu, ei saanud und. Lapsed, kes olid tulnud avamispeole, hakkasid koos päkapikkudega soovitama, mida teha , et uni ikka lõpuks karu silmadesse jõuaks. Päkapikud soovitasid jõulujoogat teha, lapsed ütlesid, et lambaid lugedes tuleb uni, päkapikud jälle soovitasid tantsida. Tantsiti üheskoos lastega „Oo päkapikk“ ja usuti ,et ehk siis väsib karu ära ja tuleb uni peale. Lapsed proovisid ka lund võluda. Soovitusi tuli palju ja väga häid, kuid , mida ei tulnud, seda ei tulnud. Uni oli karu silmist pühitud.
Päkapikumamma Matilda hüüdis, et tema teab, mida võiks karule soovitada, et ikkagi talveuni võiks saabuda ja laste sõbra karu talveunne uinutada .
Kõik rühmad olid valmistanud toredad ning rõõmsad jõuluplakatid heade jõulusoovidega, mida kõik päkapikud hakkasid päkapikumamma Matilda eestvedamisel ette lugema. Soovid olid nii soojad, helged ja lumised, et karul tikkus uni peale. Laste sõber karu uinutatigi kenasti koos toredate jõulu- soovidega magama. Kõlas laul „Tasa, tasa sajab väljas lund, karumõmm näeb und“
Kõik olid õnnelikud, õuepaviljon uhkelt avatud, karud magasid mõnusat talveund. Päkapikud sosistasid rühmadele, et kõik rühmad on välja teeninud väikesed üllatused - Maarja Astoveri raamatu „Väike karu otsib lund“ ja papiraamatu „ Karu, kiiguta mind“
Aitäh Haridusametile, kes ulatas oma abikäe, et meie unistus saaks teoks!
Meie usume imedesse!
Kauneid jõule!