02.05.2018

Uue Maailma laulu- ja tantsupäev

Rahvusvahelist tantsupäeva tähistasid Uue Maailma lasteaiad ühise laulu- ja tantsupäevaga Virmalise lasteaias. Tallinna Endla lasteaeda esindas sündmusel Krõllide rühm (6-7 aastased lapsed).

29. aprill on Rahvusvaheline tantsupäev, mida Uue Maailma lasteaiad nagu Virmalise lasteaed, Endla lasteaed, Rõõmutarekese lasteaed ja Magdaleena lasteaed tähistasid koos ühise laulu- ja tantsupäevaga 25.aprillil 2018. Tegemist oli juba 4. korda toimuva üritusega, millest Tallinna Endla lasteaed võttis osa teist korda. 

DSC_0016.JPGDSC_0062.JPG

Üheskoos said lapsed üksteisega tuttavaks, lauldi koos Alusharidus 100 raames toimuva laulupeo laule nagu "Olla koos" (S. Toompere), "Eesti on mu kodumaa" (K.Kuusk), "Ei pärmiga, ei lärmiga" (K. Murand), "Laul sai otsa" (Eesti rahvalaul) ja tantsiti Alusharidus 100 raames toimuva tantsupeo tantse nagu Sabatants, Kaera Jaan. Samuti laulis iga lasteaed oma maja hümni ürituse alguses, Tallinna Endla lasteaialt kõlas esmakordselt uus lasteaia hümn, mille sõnade ja viisi autoriks on meie enda muusikaõpetaja Kersti Kuusk. 

Endla laul 

(autor: Kersti Kuusk)

 

Sa ju tunned eestimaad, oma ōde- venda

Aga, sōber, kas sa tead lasteaeda endla

[tantsime ja laulame- elu on siin tip ja top

Tähti,numbreid ōpime, endla lasteaed on pop]

 

Sa ju tunned tallinnat, eesti pealinna

Seal on roosa majake, astu sisse sinna

[tantsime ja laulame- elu on siin tip ja top

Tähti,numbreid ōpime, endla lasteaed on pop]

 

Lapse jaoks on parim paik endla lasteaias

Kusagilt ei leida vōi sellist ilmast laiast

[tantsime ja laulame- elu on siin tip ja top

Tähti,numbreid ōpime, endla lasteaed on pop]

Üritust külastas ka Kesklinna vanem Vladimir Svet. Virmalise lasteaed oli koostöös enda peredega valmistanud igale külalisele ka väikese kingituse, milleks oli arhailise tikandiga pross. Oli väga tore hommikupoolik ja täname Virmalise lasteaeda ürituse korraldamise eest!

DSC_0094.JPG

Pildid üritusest on nähtavad SIIN.