17.05.2019

Uue Maailma laulu- ja tantsupäeval oli viies sünnipäev!

Kultuuriministeerium on 2019. aasta kuulutanud üle-eestiliseks laulu- ja tantsupeo liikumise teema-aastaks. Laulu- ja tantsupidu on midagi eestlaste väga omast ning meid ühendav. Tegemist on kultuurilise pärandiga, mida hoitakse ja väärtustatakse igal haridustasandil. Nimetatud sündmuse auks kogunesid viis aastat tagasi Uue Maailma piirkonna lasteaedade esindajad kokkuleppega luua uusi väljundeid loov ühissündmus, et teadvustada Uue Maailma kogukonna ühtsust ja eripära ning tugevdada lasteaedade vahelist koostööd.

16. mail kohtusid Tallinna Virmalise Lasteaia õuel kuus Kesklinna lasteaeda: Tallinna Mesimummu Lasteaed, Tallinna Magdaleena Lasteaed, Tallinna Rõõmutarekese Lasteaed, Tallinna Komeedi Lasteaed, Tallinna Endla Lasteaed ja Tallinna Virmalise Lasteaed. Kohtumise põhjuseks oli koos jätkuvalt laulda ja lustida. Esimestel aastatel laulsid koos Komeedi, Rõõmutarekese ja Virmalise lasteaedade lapsed. Nüüdseks on laulupäev muutunud meie jaoks traditsiooniliseks sündmuseks ning eelmisel aastal liitusis meiega Tallinna Magdaleena Lasteaed ning sellel aastal Tallinna Mesimummu Lasteaed.

Minijuubelile kohaselt korraldasime sellel aastal rongkäigu mööda Uue Maailma asumit. Ja ega üks rongkäik pole õige rongkäik ilma korraliku orkestrita. Siin ulatas meile abikäe Tallinna Muusikakool, mida esindas tore noortest muusikutest koosnev puhkpilliorkester. Oleme neile selle eest väga tänulikud, et nad aitasid meil viia Uue Maailma piirkonna elanikeni laulupäeva rõõmsat meeleolu. Lisaks ergutas ja juhtis meie pidu Vimmel, keda etendas Kristjan Palusalu spordikooli maadlustreener Meelis Mäekalle. Laululapsi tervitas sõnavõtuga Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Laulu- ja tantsupäeva kava koostasid lasteaedade muusikaõpetajad juba talvel. Pidu alustasime Virmalise Lasteaia õuel tutvumistantsuga „Sõbramäng” (autor E. Raidma), klaveril saatis lapsi Komeedi lasteaia muusikaõpetaja Ester Janno. Seejärel esitas iga lasteaed oma lasteaia laulu. Üheskoos lauldi ja tantsiti veel laule „Iga ema”, mille autor ja klaveril saatja oli Endla lasteaia muusikaõpetaja Kersti Kuusk. Lisaks tuli esitamisele laul „Väike muusik“, mida klaveril saatis Rõõmutarekese muusikaõpetaja Krista Mühlbaum ning kitarril Virmalise lasteaia muusikaõpetaja Triin-Berit Kornel. Üheskoos tantsiti veel tants „Kalli-kalli” ning peo lõpetas ühine tants meie armastatud helilooja Arvo Pärdi repertuaarist „Koolitee”.

Meie laulu- ja tantsupäeva juubeli ning tänavuse laulupeo juubelipeo tähistamiseks istutasid kõik osalevad lasteaiad Virmalise lasteaia Videviku õue marjapõõsa. See on meie jaoks käega katsutav ning tore mälestus kogu päevast, mis aitab seda pidu veel aastaid hiljem meenutada.

Iga peoline sai tänutäheks Virmalise Lasteaia poolt Vimmeli logoga šokolaadi ning Kesklinn pakkus omalt poolt meie peolistele maiustamiseks maitsvaid küpsiseid. Muusikaõpetajad ning lasteaedade esindajad said tänutäheks arhailise tikandiga prossi, mille aitas disainida Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpetaja Epp Klimenko. Virmalise Lasteaias juhtis prosside edasist tikkimist arendusjuht Marju Moor, keda aitasid lapsevanemad Kristel Abel ning Marja Peetmaa. Helindusega abistas meid lapsevanem Alar Aigro ning sündmuse aitas jäädvustada Ivar Soopan.

Täname siiralt kõiki osalejaid ja lasteaedade muusikaõpetajaid ning kõiki toetajaid. Kohtume juba järgmisel aastal!

 

Kerli Stein

Tallinna Virmalise Lasteaia direktor

Uue Maailma laulupäev 2019 - istutamine.JPG