30.08.2017

Uue Maailma tänavafestival ja Kesklinna valitsus ühendavad jõu

2. ja 3. septembril on Uue Maailma asum jälle tänavafestivali päralt, mis tänavu tähistab juba oma 11. sünnipäeva.

Aastate jooksul on nii festivali programm, kui ka ala märkimisväärselt kasvanud ning rõõm on tõdeda, et tänavuse festivali programm on varasemast veelgi sisukam ja elamusterohkem. Nagu juba tavaks on saanud siis lavalt kuuleb head muusikat, tänavad on täis melu, tänavasporti, kauplejaid ja kodukohvikuid.  

Sel korral on Uue Maailma tänavafestivali partneriks ka Tallinna Kesklinna valitsus, kes oma sügislaada korraldamise asemel toetab festivali toimumist. See tähendab, et kohalikku toidukaupa, käsitöömeistrite toodangut ja kehakinnitust leiab mitmekesisemalt kui varasematel aastatel. Uue Maailma Tänavafestivali peakorraldaja Raido Jaan Rei sõnul on eelmainitud liitumine positiivne samm ning eeskujuks teistele asumifestivalidele. “Nüüd saame pakkuda külastajatele häid elamusi, sisukamat programmi ja toredat laadaala kõik ühelt vägevalt tänavafestivalilt, mis kindlasti meeldib inimestele veelgi rohkem,” rõõmustas Rei.

Kesklinna vanema Taavi Puki sõnul on võtnud linnaosa valitsus suuna senisest rohkemale kodanikualgatuse toetamisele ning aitab nõu ja jõuga teoks saada asumikesksetel üritustel, mis on end tõestanud.

„Kui maikuus panime õla alla Kassisaba seltsi korraldatud kevadpäevale, siis nüüd otsustasime ühendada jõu Uue Maailma Tänavafestivaliga, et hea üritus muutuks veelgi paremaks,“ ütles Pukk.  „Tänavafestival on end tõestanud rahva seas väga populaarsena, on korraldatud professionaalselt ning kujunenud Kesklinna kultuurielus üheks oodatuimaks sündmuseks. Just nendel põhjustel otsustasin toetada tänavafestivali toimumist ning loobuda linnaosa sügislaada korraldamisest. Olen veendunud, et tegemist on pikaajalise ja tulemusliku koostöö algusega, mille abil saame põnevaid elamusi pakkuda kõigile Kesklinna elanikele ning loomulikult ka linna ja linnaosa külalistele. Meie eesmärk on ju ühine – et Kesklinn oleks kõige mõnusam linnaosa kõige ägedama tänavafestivaliga.“ 

Pealava muusikaline programm meelitab kohale nii indie, roki, bluusi kui ka elektroonilise muusika fänne. Esinejate nimekirja kuuluvad teiste seas asumifestivalide veterankollektiiv Hilbert's Problems, Noortebänd 2016 võitja The Notes, Uue Maailma omad noorhärrad Sten-Olle ja Rauni Vaher ning mitmed teised ja eriilmelised kollektiivid Eestimaa eri nurkadest.  

Uue Maailma tänavafestivalile kohaselt on eriti lõbus kindlasti lastel, sest laste- ja noorteala on sel aastal taas lastestaadionil, kus toimuvad paralleelselt ka erinevad spordivõistlused. Toimub ka kohalike koerte näitus ning suur taaskasutuslaat. Mõlemal päeval pakuvad tõeliseid elamusi tänavakunstnikud, kes esinevad Koidu ja Videviku ristmikul.  

Festivali avapäeva õhtul toimuval ametlikul järelpeol Erinevate Tubade Klubis astuvad üles Läti indie-popi täht Carnival Youth ja Maarjamaa stiilseim indie-rocki kollektiiv The Boondocks. Enne ja pärast bände valivad muusikat Liisa Lahtmets ja Liisa Liksor.  

Uue Maailma Tänavafestival toimub koostöös Tallinna Keskkonnaametiga keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames. Festivali avapäeval, kell 12.00 toimub keskkonnasõbraliku liikumise kuu ametlik avamine. Sel ja ka järgmisel päeval tegutseb tänavafestivalil ka oma programmiga Prügihunt, kes õpetab lapsi prügi sorteerima. Septembri jooksul toimub keskkonnasõbraliku liikumise kuu raames kõikides linnaosades mitmeid üritusi, sh kepikõnnitreeningud, spordi-, tervise- ja teabepäevad jms.

 

Foto: Catherine Kõrtsmik