14.10.2021

Uuenduskuuri läbinud Tallinna Järveotsa lasteaed on taas avatud

12. oktoobril taasavati pidulikult Tallinna Järveotsa Lasteaia (Järveotsa tee 15) rekonstrueeritud hoone, mis on saanud uue ilme ja kvaliteedi nii väljast kui ka seest.

Järveotsa lasteaia hoone on ehitatud 1978. aastal ühe toonase tüüpprojekti alusel. Hoone olukord vastas ehitusaastale ja oli kõiges ajale jalgu jäänud, renoveeritud oli seni vaid katus. 

„Uuenenud majas on aga 11 hubast ja õhuküllast rühmaruumi, kuhu on loodud laste arengut toetav kodune keskkond. Lasteaial on nüüd spordisaal, lasteköök ja kaunite kunstide tuba, mida neil varem ei olnud. Kõikides rühmaruumides saab kasutada projektorit ja digitahvlit. Ujulas vahetati välja tehnosüsteemid ja katusele paigaldati päikesepaneelid. Lasteaia õueala pakub tegutsemislusti igaks aastaajaks,“ rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja lisas, et uued võimalused avanevad ka personalile. „Ilus ja moodne töökeskkond annab inspiratsiooni loovaks tegutsemiseks ja värskete ideede sünniks.“

U-kujulise hoone A- ja B-korpuses asuvad peamiselt rühmaruumid ja ujula ning neid ühendavas C-korpuses köök ja teenindusruumid. Kuna väga oluline on õhu kvaliteet lasteaia ruumides – seda eriti koroonaohu tingimustes –, vahetati välja ka kogu maja ventilatsioonisüsteem. Õuealale rajati väike küngas kahe liumäega, kus saab talvel kelgutada. Paviljonid pakuvad varju halva ilma eest ning sobivad ka õuesõppe läbiviimiseks.  

„Lastevanematel on taaskord võimalus tuua oma väikesed mudilased kodulähedasse lasteaeda, kus nad teavad, et neid oodatakse ja võetakse vastu särasilmselt,“ rõõmustas Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov. „On väga oluline, et linnaosa lastel on kaasaegsed mängu- ja õpivõimalused. Haabersti koolid on kõik uuenduskuuri läbinud ning algust on tehtud ka lasteaedadega. Käesoleval aastal valmis Haabersti linnaosas uus Naksitrallide lasteaed ning nüüd lõppesid ehitustööd Järveotsa lasteaias. Järgmisena on planeeritud uuendustööd Rukkilille, Karikakra ja Meelespea lasteaedades.“

Tallinna Järveotsa Lasteaia rekonstrueerimistööd projekteeris Novarc Group AS ja teostas OÜ Nordlin Ehitus. Omanikujärelevalvet tegi P.P. Ehitusjärelevalve OÜ. Tööde kogumaksumus oli 4,33 miljonit eurot.

Uudise rubriigid: