Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pileti Pirita kloostri varemetesse pääsuks saab osta automaadist

Pileti Pirita kloostri varemetesse pääsuks saab osta automaadist

Nüüdsest saab pileti Pirita kloostri varemete vaatamiseks soetada piletiautomaadist, pilet maksab kaks eurot.

„Kui varem müüdi pileteid kassast jaselleks oli vaja hoida palgal töötajaid, siis nüüdlubab huvilised kloostrivaremetesse uus elektrooniline piletisüsteem. Kaheeurose piletisaabsoetada piletiautomaadist, tasuda võib nii mobiili kui ka pangakaardiga. See on ajakohane ja mugav lahendus,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Sularahaga automaadis maksta ei saa. Soodushinnaga pileteid ei ole. Juhised makseterminalist pileti ostmisekson eesti, vene, inglise ja soome keeles.

Varemed kauem avatud
Linnaosavanema sõnul annab uus elektrooniline süsteem võimaluse hoida varemeid kauem avatuna.„Pirita kloostri varemed on huvilistele avatud iga päev hommikul kella kaheksast õhtul kella kaheksani,” ütles Liinat. 

Tulu suunatakse varemete hooldamiseks
Piletimüügist saadav tulu läheb kloostrivaremete hooldamiseks. „Pidevalt kulub raha kloostrivaremete ala heakorratöödele, samuti vajavad hoolt kloostrimüürid. Teha tuleb ka suuremaid investeeringuid, näiteks on vaja välja vahetada kloostrivaremete territooriumi piiraval müüril olev võrkaed, kuna see on amortiseerunud. Aia väljavahetamine maksab umbes 40 000 eurot,” tõi linnaosavanem näiteid. Ta nentis, et sellised tööd võtavad ka üksjagu aega. „Need on unikaalsed tööd ja kuna kloostrivaremed on muinsuskaitse objekt, tuleb nende tegemiseks saada muinsuskaitseameti kooskõlastus,” selgitas Liinat.
Peale uue sissepääsusüsteemi on kloostrivaremete territooriumile paigaldatud videovalve, mille otsepilti saab jälgida linna munitsipaalpolitsei.
Uus sissepääsusüsteem Pirita kloostri varemetesse on läbi arutatud Pirita kloostri varemetepargi koostöökoguga. Tallinna linn ja Püha Birgitta ordu allkirjastasid 2020. aasta juulis koostöölepingu ja leppisid kokku Pirita kloostri varemete ja ajaloolise kalmistu säilimise, matmis- ja pühapaigale kohase kasutamise ning ühistest huvidest lähtuvate tegevuste korraldamise.
Tänavu suvel möödub 585 aastat vana kloostri kiriku pühitsemisest.