06.08.2018

Uus Maailm saab moodsa spordipargi

Tallinna linnajuhid tutvusid täna Uue Maailma asumis valmiva spordipargi ehitustöödega.

Tänavasporti edendav uus rajatis tuleb Kesklinnas asuvasse Koidu parki, kus selle ehitamise käiguga käisid tutvumas abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Kesklinna vanem Vladimir Svet. 

„Kesklinnas laienevad uue spordipargi valmimisega märgatavalt võimalused harrastada tänavasporti,“ tõdes Svet. „Rajatise keskse osa moodustab betoonist skate-park rula ja tõukerattaga sõitmiseks, kuid see väljak on vaid osa spordipargist. Lisaks valmib tänavakorvpalli plats ja paigaldatakse kaks lauatenniselauda. Spordipargi kasutajatele tulevad ka jalgrattahoidlad ja istepingid, mis kõik kokku koos värske haljastuse ja valgustusega moodustavad korrastatud pargiala. Loodame, et Uue Maailma asumi elanikud, aga ka kõrval asuva Tallinna Humanitaargümnaasiumi õpilased ja teised linlased hakkavad spordiparki aktiivselt kasutama.“   

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul panustatakse Tallinnas sel aastal varasemast märksa enam võimaluste loomisesse vaba aja aktiivseks ja mitmekesiseks sisustamiseks. „Tänavasport on muutumas üha populaarsemaks ning püüame Tallinnas vastata kasvavale nõudlusele. Praegu on linnas rajamisel korraga kolm spordiparki – Lasnamäel, Mustamäel ja Kesklinnas, kuid me loodame ka teistesse linnaosadesse sarnased pargid rajada,“ märkis abilinnapea. 

Spordipark peab Sveti sõnul valmis olema septembri alguseks. Tellijaks on Tallinna spordi- ja noorsooamet, kelle lepingupartnerina teeb tööd Terasteenus OÜ. 

„Lisaks Koidu pargile parandame enne sügise saabumist sportimisvõimalusi vabas õhus veel paaris Kesklinna asumis. Luite metsa on rajamisel uus jõulinnak ning Russalka mälestusmärgi juures olnud spordiinventari, mis Reidi tee ehitusele ette jäi, paigaldame pärast väikest remonti  A. Le Coq Arena juurde,“ lisas linnaosa vanem. 

Pildil: abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Kesklinna vanem Vladimir Svet tutvumas Koidu spordipargi ehitustöödega, selgitusi jagab alltöövõtja Viaston Infra OÜ projektijuht Andri Schmidt.

Uudise rubriigid: