29.11.2019

Uus bussiliin ühendab Lasnamäe ja Põhja-Tallinna

Reidi tee avamisega täna, 29. novembril, kell 13.20 käivituv bussiliin number 66, ühendab mugavalt Lasnamäe ja Põhja-Tallinna linnaosad.

Lasnamäe linnaosa vanema Andres Vääna sõnul on lasnamäelased uue bussiliini käivitamist pikisilmi oodanud. „Lasnamäe ja Põhja-Tallinna elanikele pakub alustav liin võimalust jõuda hõlpsalt ja kiiresti, ilma kesklinnas ümber istumata, ühest linnaosast teise. Võib liialdamata öelda, et tänu Reidi tee valmimisele teoks saanud ühendus, loob kahe suurema ja kiiremalt areneva Tallinna linnaosa elanikele ühistranspordi kasutamisel uue motiveeriva võimaluse. Nüüd ootame Lasnamäel veel linnaosa siseste bussiliinide arendamist. Enam kui 118 tuhandese elanike arvuga Tartust suurem Lasnamäe väärib tihedaid, logistiliselt läbimõeldud ja mugavaid siseliine,“ lisas Vään.

Buss 66 esimese ajaloolise sõidu teevad kaasa Lasnamäe vanem Andres Vään, Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid ja Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse liige Otto Popel.

Bussiliin number 66 läbib Punasel tänaval lõiku, kus ühistransport seni puudus. Punasele tänavale lisandub ka Taevapuna bussipeatus. Reidi teele tulevad peatused Reidi tee, Pikksilma ja Uus-Sadama. Pelguranna tänavale lisandub Supelranna peatus ja Kolde puiesteele Helme peatus.

Liini hakkavad sõitma madala sisenemisega kolme uksega bussid, mis alustavad hommikul kell 6.00 ja lõpetavad öösel 24.00. Tipptunni intervall on 15 minutit, muul ajal 20 minutit.

Uudise rubriigid: