23.10.2017

Uusi mänguväljakuid aitas lasteaedades valida enam kui 11 300 inimest

Eesti Vabariigi sajandijuubelile pühendatud projekti „100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele“ mänguvahendid on lasteaedades välja valitud. Oma arvamust avaldas 11 361 lapsevanemat ja lasteaiatöötajat.

Projekti tulemusel saavad uued mänguväljakud kõik Tallinna munitsipaallasteaiad. 

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart selgitas, et Tallinna linn otsustas kinkida lasteaedadele Eesti juubeli puhul uued mänguväljakud, et kaasajastada keskkonda, kus lapsed viibivad. „Ütleme ju, et mäng on väikese inimese töö ning soovime selleks luua mudilastele parimad võimalused. Tänapäevaste mänguväljakutega on meie alushariduse pedagoogidel rohkem võimalusi, kuidas suunata lapsi õuetegevuste käigus,“ sõnas Kõlvart. 

Linn peab oluliseks, et iga lasteaed saaks just selle mänguvahendi, mida sinna kõige enam soovitakse. Seetõttu ei jäetud valiku tegemist ainuüksi asutuse juhtide langetada, vaid arvestati ka lapsevanemate ja lasteaedade personali soove ning arvamust.

Projekti "100 mänguväljakut Tallinna lasteaedadele" avaüritus toimus 12. septembril 2017 Tallinna Lauluväljakul. Lastele mõeldud õueatraktsioonide tootjad tutvustasid lasteaedade direktoritele võimalikke valikuid. Väljapanek jäi kõikidele huvilistele avatuks 3. oktoobrini.

Oktoobris korraldas Tallinna Haridusamet küsitluse kõikides pealinna lasteaedades. Eelnevalt oli koostöös Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse juhatusega koostatud eelvalik, millest iga vastaja sai valida ühe atraktsiooni. Valikus olid mängulinnak, suur ja väike tasakaalurada, kiiged ning võrkpüramiidid.

Küsitluse tulemusel selgus, et lasteaiad soovivad ühtekokku 68 mängulinnakut, 35 tasakaalurada, 11 võrkpüramiidi, 11 tasakaalurada ja 1 keerdpoomi. Uued vahendid tulevad 126 lasteaia õuele (Pirita-Kose Lasteaed saab mänguväljaku renoveerimise käigus). 

Linn korraldab mänguvahendite ning turvaala pinnakatte, aluspindade ja haljastuse paigalduse. Lasteaiad koostavad selle asukoha skeemi ning valmistavad ette õueala. Mänguväljaku korrashoiu eest kannavad edaspidi hoolt lasteasutused.

Hangete väljakuulutamisega alustab haridusamet novembris. Esimesena korraldatakse üksikvahendite, seejärel võrkpüramiide, tasakaaluradade ja mängulinnakute hanked. Mängualade mõõdistamine ja projekteerimine kestab oktoobrist 2017 märtsini 2018. Paigaldustöödega on plaanis alustada märtsis.

Septembris saab juubelikingitus Eestile üle antud ning lapsed võivad uutest mänguvahenditest rõõmu tunda.

Uudise rubriigid: