27.10.2021

Uuskasutuskeskuse kaubiku teeb 22.11 kogumisringi Kristiines

Uuskasutuskeskuse kaubik peatub 22.11 kell 12.00–13.00 Räägu pargi juures (Nõmme tee 52), et vastu võtta kodudes liigseks muutunud, kuid jätkuvalt heas korras asju. Kogumisring toimub linna jäätmetekke vähendamise nädala raames, ennetamaks prügi teket. Heas korras asjad ei peaks lõpetama prügi hulgas, vaid saavad veel teenida järgmisi kasutajaid. Andes asjadele uue võimaluse, säästame ka uute toodete valmistamiseks kuluvaid ressursse.

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, nõusid, köögitarbeid, raamatuid, spordi- ja hobitarbeid, kodutekstiile, sisustusesemeid, ja väiksemat kodutehnikat. Uuele ringile saab anda ka hooajaväliseid asju, näiteks sügisel suviseid rõivaid ja hobitarbeid või suvel kelke, samuti tähtpäevadega seotud asju. Turvalisuse kaalutlusel ei võta Uuskasutuskeskus vastu turvatoole ja -hälle, gaasipliite ja kineskooptelereid, lisaks katkiseid ja määrdunud esemeid.

 

Kogumisringi ajal palub Uuskasutuskeskus mitte tuua ka mööblit, et autosse kõik kenasti ära mahuks. Korraliku mööbli ja töökorras suurema kodutehnika ära andmiseks saab Tallinnas kutsuda tasuta järele kaubiku, saates esemest foto koos kontaktinfoga kaubik@uuskasutus.ee või helistades 5553 3001.

 

Kuhu veel viia

Kodus liigseks muutunud korralikke asju saab viia ka Uuskasutuskeskuse kauplustesse, millest lähimad Kristiine elanikele asuvad Mustamäe tee 5, Tatari 64 ja Sõpruse pst 255. Lisaks avaneb novembri esimesel nädalal mugav võimalus asju uuele ringile anda Kristiine Keskuses. Teisel korrusel asuvat uuskasutuskappi saab kasutada keskuse lahtiolekuaegadel.

 

Üheks mugavaks lahenduseks on veel koostöös Astri Grupiga ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel septembri alguses Balti Jaama Turu välialal Telliskivi Loomelinnaku vahetus läheduses püsti pandud 24/7 iseteeninduslikult avatud kogumismaja. Suuremad ja õrnemad asjad saab kogumismajja ära anda nädalavahetustel kell 12–15, mil kohal on ka teenindaja.

 

Uuskasutuskeskus sorteerib kõik asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb abivajajatele, suurem osa aga müüki. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus isemajandava organisatsioonina kaupluste ülalpidamiskulud ja võimaliku laienemise üle Eesti.

 

Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu suurperesid, naiste kriisikodusid, koduta jäänud inimesi ja loomade varjupaiku ja teisi abivajajaid. Veel teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd teatri-, muusika- ja filmitegijatega, õpilasfirmade, kunstitudengite ja käsitöölistega, kes saavad materjalide ning laenutuste soovidega otse Uuskasutuskeskuse poole pöörduda.

Uudise rubriigid: