18.09.2020

VANAPABERI KOGUMINE TALLINNA LEPATRIINU LASTEAIAS

Oli aasta 2016 kui Lepatriinu Lasteaia keskkonna töögrupil tuli mõte hakata koguma vanapaberit.

Vanapaberi kogumise mõte oli säästa puude maha raiumist metsast paberi tootmise eesmärgil.  Vanapaberit kogunes aga nii palju, et tekkis uus mõte – vanapaberi eest  saadud rahaga hakata  vaderiks Tallinna Loomaia pintšetamariinile. Tänaseks oleme vaderiks pinšetamariin Triinule juba 5 aastat. Igal aastal läheb Tallinna Lepatriinu Lasteaia Sihtasutuse arvelt teele väike annetus  Triinu toidukulude katteks.

5 aasta jooksul oleme kogunud ja taaskasutusse saatnud kokku 16 460  kg paberit. 1 tonn paberit võrdub 17 puuga.  See tähendab, et 280  puud saavad tänu meile metsas edasi kasvada. Laste kaudu on säästev eluhoiak kinnistunud ka peredes, kes aktiivselt meie ürituses osalevad. Igal aastal saatsime paberikonteineri lõbusa peoga teele. Sellel aastal oli veidi teisiti  ning ka vanapaberi kogumine sellisel kujul viimast aastat. Nüüdsest seisab õues paberikonteiner, kuhu igapäevased paberijäägid rändavad ja sealt ikka jälle taaskasutusse.

Täname kõiki Lepatriinu Lasteaia lapsevanemaid, Lepatriinu Lasteaia Sihtasutust ja Kristiine Linnaosa valitsust abi ja toetuse eest. Pintšetamariin Triinu vaderiks oleme aga ka edaspidi.

 

Uudise rubriigid: