02.11.2020

VIDEO! Loomeinkubaator inspireerib suuremalt unistama

Üha enam võime kuulda soovitust: hakka ettevõtjaks. Üheks kohaks, kus kodumaised ettevõtjad oma karjäärile hoo sisse saavad, on Tallinna Loomeinkubaator. Alanud nädalal valitakse välja need 20 noort ettevõtjat, kes alustavad oma teekonda sel hooajal inkubantidena.

Tallinna Loomeinkubaator on tegutsenud juba üle 20 aasta, aidates noortel ettevõtjatel jala üle edukuse lävepaku. Millest alustada, kui on soov inkubandiks hakata?

„Kui ettevõte soovib ühineda loomeinkubaatoriga, tuleb kõigepealt saata avaldus, kus nad kirjeldavad oma ettevõtet, annavad lühitutvustuse, millega nad tegelevad ja mida nad meilt soovivad,“ sõnas Loomeinkubaatori projektijuht Kadri Ann Rebane. Edasi kutsutakse ettevõte hindamiskomisjoni, kus eksperdid otsustavad, kas ta sobib Loomeinkubaatoroga liituma või mitte. Kui antakse roheline tuli, algab kaheaastane teekond, mis sisaldavad erinevaid koolitusi, laia mentorprogrammi, personaalset nõustamist ja ühisturundustegevusi.

Tallinna Loomeinkubaatorist on saanud tuule tiibadesse üle 500 noore ettevõtja. „Meie jõudsime Loomeinkubaatorisse peaaegu kaks aastat tagasi, nii et meie inkubatsioon hakkab just lõppema,“ rääkis Miurio asutaja ja peadisainer Rita Assor. „Eelkõige on see tugisüsteem või infrastruktuur eri vanuses ettevõtjale, kus on nooruslik meel ja ettevõtlikkus on õhus. Tallinna Loomeinkubaator annab toetust, üleüldist tunnetust, et sarnased ettevõtted on toimetamas, põnevaid koolitusi, inspiratsiooni, hea nõuannet. Me oleme aktiivselt hakanud korraldama kliendiüritusi, disainituure, töötubasid, teeme koostööd jätkuvalt Tallinn Design House’iga, mida harrastasime ka varem. Oleme osalenud juba kahel Tallinn Fashion Week’i moešõul. Loomulikult oleme kasvatanud ka oma äriklientide baasi.“

Ei luba loorberitele puhkama jääda

Kontrastiks Miurio värviküllasele ja eklektilisele disainile tegutseb Loomeinkubaatori teisel korrusel ka rõivabränd Furlin, kelle disain on loodud teadlikule põhjamaa inimesele, kes hindab naturaalseid materjale ja ajatut stiili. Brändi disainer Evelin Pranno rõhutas, et inkubatsiooniprogrammi käigus õpetatakse ettevõtjat suuremalt unistama.

„Soovitati luua oma bränd ja hakata tegema seeriatooteid, otsida edasimüüjaid ja mõistagi utsitatakse ka ekspordile, et sa ei jääks loorberitele puhkama ega mõtleks vaid Eesti piires,“ kirjeldas Pranno. „Käisime teiste ettevõtjatega koos näiteks Soomes sealses inkubaatoris, erinevaid kliendiüritusi oleme koos teinud, veel olen saanud mitu korda käia erialamessidel Milaanos, samuti sain loomeettevõtte toetust.“ Pranno tõi välja, et Loomeinkubaatoris soovitatakse paljuseid selliseidki asju, mida ise ei teadnudki, et eksisteerivad ning saaks oma ettevõtmise heaks kasutada.

Kuigi Loomeinkubaator brändina kõlab kui loomeinimeste meka, tegutseb siin ka palju teiste valdkondade ettevõtjaid. „Kuna disainerid teevad visuaalset toodet, jäävad need tihtipeale rohkem silma ja saavad rohkem tähelepanu,“ nentis Kadri Ann Rebane. „Vilistlastest võib tegelikult nimetada tervet rida erinevaid ettevõtmisi: looduskosmeetikabrändid Loodusvägi ja Berrichi, GoWorkaBit, Lingvist, Liina Stein, New Vintage by Kriss – suundi on päris palju erinevaid.“
Loomeinkubaator võtab soovijaid vastu kahes jaos: kevadeti ja sügiseti, ühe vooruga umbes 20 uut ettevõtet, seega aastas ligi 40.

Allikas: Pealinn

Uudise rubriigid: