24.09.2020

VIDEO: Töötukassa karjäärikeskus aitab ametit valida

"Selle keskuse üks mõte on see, et teeksime otsuseid enda elus teadlikult - ükskõik kas lähme midagi õppima, vahetama töökohta või teeme kannapööret," selgitas Eesti Töötukassa Tallinna ja Harjumaa osakonna juhataja Siim Sarapuu.

VIDEO

Eesti Töötukassa Tallinna ja Harjumaa karjäärikeskus on rajatud Tartu mnt 80 asuvasse ajaloolisse tööstushoonesse. Kokku on toodud väga erinevad karjääriteenused igas eas huvilistele.

"Tulla saavad õpilased, töötavad inimesed ja ka need, kes tööd otsivad ning pensionärid," tutvustas Sarapuu. "See on ainulaadne koht, sest siin on võimalik ise enda oskused ja võimalikud töö soovid välja selgitada. Selle keskuse üks mõte on see, et teeksime otsuseid enda elus teadlikult - ükskõik kas lähme midagi õppima, vahetama töökohta või teeme kannapööret."

Ta rääkis, et inimesed teevad sageli tähtsaid otsuseid enda elus kellegi soovitusel või välimise mõjutuse ajendil. "Me jätame mõtlemata, miks me seda tegelikult ka vajame. Nii individuaalne nõustamine, karjäärinõustamine grupis kui ka karjääriinfo saamine on siit keskusest kõikidele inimestele tasuta iga päev olemas," ütles Sarpuu. 

Üks eksponaat paljude seast aitab näiteks selgust saada oma huvides ja oskustes vastavaid valikuid tehes.

"Teile tuleb 54 küsimust, millele te peate vastama. Saate vaadata, kui hästi te tunnete ennast konkreetselt selles valdkonnas. See võtab aega ehk inimene tuleb siia ja rahulikult analüüsib ja mõtleb enda perspektiivis, pannes sobivad vastused paika," selgitas Eesti Töötukassa karjääriinfo spetsialist Inge-Helene Pello. "Küsimustiku lõpusirgel näeb inimene protsentides oma suundumusi." 

 Eksponaatide abiga saab testida oma võimekust, reaktsioonikiirust, ruumilist mõtlemist ning soovi korral võib alati küsida abi karjäärinõustajalt. 

Allikas: Pealinn

Uudise rubriigid: